Предстои откриването на 12 обновени пожарни служби в страната, каза главен комисар Александър Джартов

0
81



В близките няколко месеца предстои откриването на 12 обновени пожарни служби в страната. Днешната в Димитровград е третата. Това каза директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ главен комисар Александър Джартов на церемонията по прерязването на лентата на реновираната сграда на районната служба на пожарната в Димитровград.

Службата в Димитровград се отваря по реализиран проект по Националния план за възстановяване и устойчивост на обща стойност 1,167 милиона лева. Нашите служители заслужават по-добри условия, при които да изпълняват задълженията си, заяви Джартов. В МВР приоритизираме идеята за по-добри условия и оборудване за огнеборците, добави министърът на вътрешните работи в оставка Даниел Митов. Той подчерта доброто взаимодействие с местната власт за осъществяването на проекта.

Откриването започна с водосвет, отслужен от енорийския свещеник отец Георги Тодев. Пожарната служба в Димитровград е неразривно свързана с историята на града ни, посочи кметът на Димитровград Иво Димов. Той отбеляза, че домът на огнеборците е създаден една година след основаването на града и неотклонно работи за предотвратяването на бедствия и пожари.  

/НН/



Източник БТА