Полицейски екипи ограничават достъпа към паметник „Създатели на българката държава“ поради пожар в Природен парк „Шуменско плато“

0
93



Полицейски екипи ограничават достъпа към паметник „Създатели на българката държава“ по шосейния път поради възникнал пожар на територията на Природен парк „Шуменско плато“, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР в Шумен Ася Йорданова.

На място са екипи на противопожарните служби в Шумен, Нови пазар и Велики Преслав. Първият сигнал за пожара е приет в 19:30 ч.

Както БТА съобщи днес, от началото на годината до момента екипи на Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) – Шумен са ликвидирали 325 полски и горски пожари включително в сухи треви, стърнища, паднала листна маса и отпадъци. На 14 юли със своя заповед областният управител на Шумен Катя Иванова разпореди допълнителни мерки в региона поради висока опасност от пожари в резултат на продължителното засушаване, екстремалните температури и наличието на вятър. Общо 33 са пожарите на територията на Североизточното държавно предприятие през юли. Кметът на Шумен проф. Христо Христов определи със своя заповед за пожароопасен сезон времето от 1 април до 31 октомври 2025 г. 

/ЛРМ/



Източник БТА