Плъстене на вълна беше показано в Регионалния исторически музей в Разлог

0
7


Занаят плъстене на вълна беше показан в Регионален исторически музей в Разлог съвместно с хората от Центъра за социална рехабилитация и интеграция в Разлог (ЦСРИ), съобщи за БТА Христина Манова, директор на музея в града.

Тя разказа, че за първа година се показва занаятът, а основната идея е да се даде възможност на възрастните хора да се запознаят с приложението на естествената вълна, както и да усвоят стъпки от техниката плъстене.

Преди да започнем, разтворихме в топла вода сапун и така всяко парче вълна се потапя във водата. След това направихме едно пано от вълна, на което изобразихме изгрева и небето с различни цветове, обясни Манова. 

Тя отбеляза, че в музея предстоят много нови работилници, в които ще показват стари занаяти, свързани с българските традиции. Христина Манова допълни, че на 10 май през целия ден в двора на музея ще бъдат представени и дегустирани традиционни разложки ястия.

 

/ТС/



Източник БТА