ПИРИН С МОЩЕН СТАРТ В СУПЕРЛИГАТА

0
1018

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) записа ударно начало в Суперлигата през новия сезон, след като надигра с категоричното 3:0 (25:22, 25:16, 25:21) Арда (Кърджали) като домакин в своята зала “Септември”.

Волейболистите на треньора Иван Дурев владееха инициативата през цялото време, а във втория гейм преднината им достигаше 8:4 и 16:7 при техническите прекъсвания. Най-равностоен се оказа последният гейм, но и в него домакините от Пирин не се пречупиха и записаха първата си победа в Суперлигата.
Любопитен факт е, че един срещу друг на терена в Разлог се изправиха двама братя – Венцислав Георгиев от Пирин и Илиян Георгиев от Арда.
Именно Венци Георгиев бе най-резултатен с 15 точки (4 блокади, 41 % в нападение), а 12 добави Георги Елчинов (2 аса, 50 % в атака). За гостите от Кърджали капитанът Невен Нешев отбеляза 14 точки (2 блокади, 57 % в нападение). Пирин имаше превес както от блокада (11:8), така и от сервис (7:1).  НДТ