НБА планира да създаде Европейска лига от октомври 2027

0
111




Националната баскетболна асоциация планира да стартира свое собствено състезание в Европа от октомври 2027, заяви мениджър директорът на НБА за Европа на събитие в Милано, предаде ДПА.

Избрано от VGong

НБА Екшън (06.11.2025)

Джордж Айвазоглу заяви, че вече са определени 12 локации за отборите в бъдещето състезание – Берлин, Мюнхен, Лион, Париж, Атина, Лондон, Манчестър, Милано, Рим, Барселона, Мадрид и Истанбул. Евролигата е най-успешният турнир на Стария континент, но от НБА искат да имат свое участие.

Айвазоглу остави отворен въпроса дали европейски отбори, които играят в Евролигата могат да участват в новия турнир и не разкри кои ще бъдат новите тимове. Лигата все още няма име.

В допълнение на 12 отбора още четири ще имат възможност да се класират на Европейската лига на НБА. Според Айвазоглу отбори от новата лига могат да играят срещу тимовете от НБА в специален турнир. 



Източник Gong.bg