Милан излъга 10 от Наполи, развръзката остана за реванша

0
202
  • “Росонерите” взеха минимален аванс на “Джузепе Меаца”

Милан излъга Наполи с 1:0 на “Джузепе Меаца” в първия мач от италианския 1/4-финал в Шампионската лига. Единственото попадение в двубоя реализира Исмаел Бенасер (40) с първия точен удар за “росонерите”. Гостите завършиха срещата в намален състав, след като Замбо Ангиса си изкара два жълти картона за две минути и в 74-ата бе изгонен с червен картон.

Наполи започна по-добре срещата и в началото пропусна няколко шанса, а вратарят Майк Менян бе на висота и още в първите три минути отрази удари на Кварацхелия и Замбо Ангиса.

В 11-ата минута Пьотр Желински стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но Менян отново спаси с блестяща намеса. В 25-ата минута бе първият шанс за Милан, но след самостоятелен пробив Рафаел Леао прати топката на сантиметри покрай вратата.

В 40-ата минута при бърза контраатака на “росонерите” Браим Диас напредна и пусна към Рафаел Леао пред наказателното поле, а португалецът видя непокрития Исмаел Бенасер, който разстреля Алекс Мерет за 1:0. В добавеното време на първата част след центриране от корнер Кяер стреля с глава, но в напречната греда.

Малко след почивката Кварацхелия центрира към Елмас, който отправи коварен удар, но Менян реагира. В 62-ата минута Кварахцелия преодоля Кяер, но след това не успя да се справи с още двама играчи на Милан и топката му бе отнета. След още 12 минути игра Замбо Ангиса бе изгонен от игра заради две нарушения в центъра на терена, заради които полужи жълти картони и съответно червен.

В 87-ата минута Менян отново спаси Милан, като с една ръка отрази удар на Ди Лоренцо. В третата минута на добавеното време Салемакерс падна в наказателното поле и имаше претенции за дузпа. След изправянето му Рахмани го изблъска в гръб и впоследствие двамата получиха жълти картони.

Реваншът на “Диего Армандо Марадона” в Неапол е на 18 април (вторник) от 22:00 часа българско време.

МИЛАН – НАПОЛИ 1:0
1:0 Исмаел Бенасер (40)

Милан: 16. Майк Менян, 2. Давиде Калабриа -к , 4. Исмаел Бенасер   (6756. Алексис Салемакерс ), 8. Сандро Тонали, 9. Оливие Жиру, 10. Браим Диас (8012. Анте Ребич), 17. Рафаел Леао, 19. Тео Ернандес, 23. Фикайо Томори, 24. Симон Кяер, 33. Раде Крунич
Резерви: 83. Антонио Миранте, 5. Фоде Бало, 12. Анте Ребич, 20. Пиер Калулу, 25. Алесандро Флоренци, 27. Дивок Ориги, 28. Малик Тиау, 30. Жуниор Месиас, 32. Томасо Побега, 46. Матео Габиа, 56. Алексис Салемакерс, 90. Шарл Де Кетеларе
Треньор: Стефано Пиоли

Наполи: 1. Алекс Мерет, 3. Ким Мин-Жае , 6. Марио Руи (8117. Матиас Оливера), 7. Елиф Елмас, 11. Ървинг Лосано (6981. Джакомо Распадори), 13. Амир Рахмани , 20. Пьотр Желински  (8191. Танги Ндомбеле), 22. Джовани Ди Лоренцо – к , 68. Станислав Лоботка, 77. Хвича Кварацхелия (8121. Матео Политано), 99. Андре-Франк Замбо Ангиса
Резерви: 16. Хуберт Идасиак, 95. Пиерлуиджи Голини, 5. Жуан Жезус, 17. Матиас Оливера, 19. Бартош Бережински, 21. Матео Политано, 55. Лео Остигорд, 70. Джанлука Гаетано, 81. Джакомо Распадори, 91. Танги Ндомбеле
Треньор: Лучано Спалети