• Разградчани отпадат от Лига Европа, но продължават в Лигата на конференциите

Лудогорец победи Аякс с 1:0 като гост в плейоф за класиране в груповата фаза на Лига Европа. Заради загубата си с 1:4 в първата среща обаче разградчани отпадат от турнира, но  продължават в Лигата на конференциите.

Домакините организираха първата си по-опасна атака още във втората минута, но Симон Слуга се намеси решаващо. След четвърт час игра  Аякс опита още един опасен удар, дело на Кенет Тейлър, но топката премина встрани.

Лудогорец погледна по-сериозно към вратата на съперника в 21-ата минута след фаул срещу Текпетей, но Иван Йорданов не се възползва.

В края на първата част Аякс имаше претенции заради падане на Стивън Бергвайн в наказателното поле на разградчани, но съдията и ВАР не видяха нищо притеснително.

След малко повече от час разградчани организираха бърза атака, при която Доминик Янков успя да намери Матиас Тисера, който вкара в опразнената врата за 1:0.

Аякс пропусна чудесна възможност да изравни в 72-ата минута след удар на Яков Медич, който обаче не намери целта.

В последните десет минути Лудогорец вдигна оборотите и организира няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до нов гол.

АЯКС – ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Матиас Тисера (62′)

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на двубоя.
2′  Първа възможност в мача! Брайън Броби стреля към десния ъгъл, но Слуга реагира превъзходно.
14′ Нова възможност за Аякс! Кенет Тейлър отправи силен удар с левия крак, който обаче премина покрай десния страничен стълб.
21′  Шанс за Лудогорец! Текпетей падна на метри от границата на наказателното поле, а съдията отсъди фаул. Иван Йорданов стреля, но над вратата.
35′ Медицински екипи на терена! Играта е спряна след сблъсък между Бърнард Текпетей и Оуен Вайндал.
41′ Опасно центриране на Девайн Ренш към наказателното поле на Лудогорец, но отбраната на разградчани се справи.
45+2′ Претеции на играчите на Аякс. Стивън Бергвайн падна в наказателното поле на Лудогорец, но реферът даде знак играта да продължи.
45+2′ Край на първата част.

46′ Начало на второто полувреме. По една смяна за двата тима.
50′ Центриране на Иван Йорданов, но защитата на Аякс се справи и изчисти.
62′  ГООООООЛ за Лудогорец!  Двете резерви на разградчани Доминик Янков и Матиас Тисера комбинираха и резултатът бе открит с удар в опразнената врата.
72′ Каква възможност за Аякс! Яков Медич засече центриране, но ударът му не намери целта.
77′ Хубав пробив на Текпетей по дясното крило, но подаването му не бе точно.
80′ Невероятна възможност за Лудогорец, но последният пас не намери връхлитащ играч на разградчани в наказателното поле.
89′ Чудесен удар на Матиас Тисера, но топката рикошира, а след това бе отбита.
90+4′ Край на мача.

Аякс (Ned) АЯКС: 12. Джей Гортър, 5. Оуен Вайндал (82 17. Анас Салах-Един) , 4. Йорел Хато, 18. Яков Медич, 2. Девайн Ренш,  8. Кенет Тейлър , 33. Бенямин Тахирович, 21. Бранко ван дер Боомен (46′  6. Дави Клаасен), 11. Карлош Боржеш (59 23. Стивън Бергхаус ) , 9. Брайън Броби,  7. Стивън Бергвайн (К) (71′  39. Мика Годс)
Резерви: 40. Диант Рамай, 51. Чарли Сетфорд, 3. Антон Гаей, 24. Силвано Вос, 36. Кристиан Расмусен, 38. Кристиан Влинсон, 43. Оливер Аертсен, 49. Джейдън Банел
Треньор: Морис Щайн

Лудогорец (Bul) ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 44. Марсел Хайстер , 82. Иван Йорданов (60 64. Доминик Янков) , 8. Клод Гонзалвеш , 6. Якуб Пьотровски (81  30. Педро Нареси), 77. Кайо Видал (67  7. Рик Джонатан), 99. Руан Секо (46 10. Матиас Тисера ) , 37. Бърнард Текпетей (81′  90. Спас Делев )
Резерви: 1. Серджио Падт, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 11. Кирил Десподов, 17. Сон, 22. Франко Русо, , 32. Игор Пластун
Треньор: Ивайло Петев

Стадион: “Йохан Кройф Арена”, Амстердам
Съдия: Иван Кружлиак, Словакия