Манчестър Сити победи Реал (Мадрид) с 4:3 в първа среща от англо-испанските битки в полуфиналите на Шампионската лига.

“Гражданите” поведоха още след първата си атака и във втората минута Рияд Марез центрира в наказателното поле, а Кевин де Бройне се разписа с глава за 1:0 след неубедителна намеса на Ферлан Менди. Попадението му е най-бързото за “небесносини” в Шампионската лига.

По-малко от десет минути по-късно Габриел Жезус пое топката след пас от лявото крило,. Давид Алаба не се намеси добре и бразилецът направи 2:0 с удар отблизо.

Четвърт час след началото Сити можеше да води с три гола след остър пас на Фил Фодън в наказателното поле, но защитник на Реал изчисти пред крака на връхлитащ играч на “гражданите”.

Реал (Мадрид) бе много близо до гол в 25-ата минута, в която Рубен Диаш бе притиснат от нападател на Реал и прати топката в гредата при опит да я върне към Едерсон. Оказа се обаче, че при атаката на Реал има засада.

В следващата атака Манчестър Сити можеше да вкара трети гол, но изведеният на отлична позиция вдясно от вратата Риояд Марез стреля покрай гредата. Фил Фодън стори същото минути след това, като атаката се разви отляво, а той стреля в обратния ъгъл.

Реал (Мадрид) пропусна първата си добра възможност през първото полувреме в 30-ата минута, когато Давид Алаба надскочи защитник и стреля с глава, но покрай гредата.

Мадридчани успяха да върнат един гол в 33-ата минута, в която Карим Бензема засече центриране, топката рикошира в гредата и се спря в мрежата за 2:1. Тази вечер французинът записа рекорд, като стана първият чужденец с 600 мача за кралския клуб.

Реал можеше да изравни малко след това, но ударът на Родриго не попадна в целта.

Манчестър Сити увеличи оборотите до края на полувремето и в самия край пропусна две възможности за гол, при които отбраната на Реал се справи.

Winbet – победата е на върха на пръстите! (18+)

Минута след подновяването на играта Манчестър Сити направи огромен пропуск, като само в рамките на една атака “гражданите” пропиляха две възможности за гол. Рияд Марез стреля в гредата, а при добавката Фил Фодън стреля в тялото на Карвахал.

Манчестърци успяха да стигнат до трети гол в 53-ата минута, когато резервата Фернандиньо центрира отдясно, а Фодън отбеляза с глава за 3:1.

Само две минути след гола за Сити Реал успя да върне едно попадение. Винисиус Жуниор преодоля Фернандиньо на центъра на терена, стигна до наказателното поле и вкара топката в далечния ъгъл за 3:2.

Британците можеха да поведат отново с два гола в 67-ата минута, когато защитникът Аймерик Лапорт изскочи сам в наказателното поле и засече топката, но право в тялото на Куртоа.

Четвърт час преди края Бернардо Силва вдигна на крака всички по трибуните на “Етихад” с красив удар в горния десен ъгъл на Куртоа за 4:2. Минути след това Рияд Марез пропусна поредно положение пред вратата на Реал.

Десет минути преди края на срещата Реал получи дузпа за игра с ръка на Аймерик Лапорт. Зад топката застана Карим Бензема, който направи 4:3 с елегантен удар в стил Паненка.

Шоуто продължи и Сити се размина на два пъти с пети гол около 85-ата минута, но сантиметри не стигнаха на Рубен Диаш да стигне до топката. В продължението на двубоя дете с фланелка на Манчестър Сити нахлу на терена, но ситуацията се размина бързо.

До края нов гол не падна, “гражданите” победиха и дръпнаха с 3-2 победи (и две равенства) в седемте си мача с Реал. Реваншът е на 4 май, а в сряда (27 април) другият полуфинал между Ливърпул и Виляреал.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – РЕАЛ (МАДРИД) 4:3  ( гледай на живо тук !!! )
1:0 Кевин де Бройне (2′), 2:0 Габриел Жезус (11′), 2:1 Карим Бензема (33′), 3:1 Фил Фонън (53′), 3:2 Винисиус Жуниор (55′), 4:2 Бернардо Силва (73′), 4:3 Карим Бензема (82′ дузпа)

Манчестър СитиМАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон – 5. Джон Стоунс (35′ 25. Фернандиньо ) , 3. Рубен Диаш (К), 14. Аймерик Лапорт, 11. Олександър Зинченко – 17. Кевин Де Бройне , 16. Родри, 20. Бернардо Силва  – 26. Рияд Марез, 9. Габриел Жезус , 47. Фил Фодън
Резерви: 13. Зак Стефан, 33. Скот Карсън, 6. Нейтън Аке, 7. Рахийм Стърлинг, 8. Илкай Гюндоган, 10. Джак Грийлиш, , 56. Конрад Игън-Райли, 79. Люк Мбете, 80. Кол Палмър, 87. Джеймс МакАтий, 90. Ромео Лавиа
Треньор: Хосеп Гуардиола

Реал МадридРЕАЛ (МАДРИД): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба (45 6. Начо) , 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 10. Лука Модрич, 8. Тони Кроос – 21. Родриго (69 25. Едуардо Камавинга)  – 9. Карим Бензема (К)  , 20. Винисиус Жуниор  (87  11. Марко Асенсио)
Резерви: 13. Андрий Лунин, 40. Тони Фуидиас, 5. Хесус Вайехо, 12. Марсело, 14. Каземиро, 17. Лукас Васкес, 18. Гарет Бейл, 19. Дани Себайос, 22. Иско,
Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Ищван Ковач (Румъния)