Борусия (Дортмунд) победи френския първенец ПСЖ с 2:1 в първи мач от 1/8-финалния им сблъсък в Шампионската лига. Двата гола за вестфалци реализира Ерлинг Холанд (69, 77). 19-годишното дете-чудо от Норвегия има вече 10 попадения в 7 мача този сезон в турнира. Неймар (75) се разписа за парижани.

Парижани първи имаха възможност да стигнат до гол в 10-ата минута, но Неймар шутира от фаул покрай вратата. Вестфалци отвърнаха с удар на Джейдън Санчо, който при контраатака също не намери целта, а имаше избор и да подаде на някой негов съотборник. В тази ситуация домакините бяха петима срещу трима от френския шампион.

До края на първата част Санчо най-често тормозеше отбраната на гостите, но вратарят им Кейлор Навас на два пъти реагира отлично, пресичайки успореден пас и спасявайки опасен удар на англичанина. Холанд също имаше шанс и шутира мощно, но неточно.

Winbet – удвои тръпката от играта! (18+)

Шоуто на „Сигнал Идуна Парк“ бе оставено за втората част, в която съперниците зарадваха феновете с истинско зрелище. След пропуски на Килиан Мбапе от гостите и Ашраф Хакими от домакините се стигна до 69-ата минута, в която ударът на Рафаел Герейро не се получи, но топката се озова в Ерлинг Холанд, който отблизо вкара за 1:0.

ПСЖ изравни сравнително бързо в 75-ата минута, когато Мбапе финтира няколко бранители и подаде успоредно на голлинията за Неймар, който засече на празна врата за 1:1. Радостта на парижани обаче бе твърде кратка. В 77-ата минута детето-чудо Холанд отново изригна и с мощен шут се разписа за 2:1. Това бе десети гол за 19-годишния норвежец от седем мача в турнира този сезон, като осем от попаденията му са за австрийския шампион РБ Залцбург.

В 81-ата минута гостите можеха отново да изравнят, но изстрел на Неймар отблизо се отби от гредата. До края на мача парижани натиснаха в търсене на изравнителен гол, но така и не успяха да го постигнат.

Борусия (Дортмунд) – ПСЖ 2:1
1:0 Ерлинг Холанд (69), 1:1 Неймар (76), 2:1 Ерлинг Холанд (77)

Състави:

БОРУСИЯ: 1. Роман Бюрки, 26. Лукас Пизчек (к), 15. Матс Хумелс, 2. Дан-Аксел Загаду, 5. Ашраф Хакими, 27. Емре Джан, 28. Аксел Витсел, 13. Рафаел Герейро, 7. Джейдън Санчо (90+1 – 29.Марсел Шмелцер), 17. Ерлинг Холанд, 23. Торган Азар (68 – 32.Джовани Рейна)
Треньор: Люсиен Фавър

ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 20. Лейвин Курзава, 3. Преснел Кимпембе, 2. Тиаго Силва (к), 12. Тома Мюние, 6. Марко Верати, 5. Маркиньос, 27. Идриса Гей, 10. Неймар, 7. Килиан Мбапе, 11. Анхел Ди Мария (76 – 19.Пабло Сарабия)
Треньор: Томас Тухел