Волейболистките на Левски с втори успех на Чалъндж Къп – Волейбол – БГ Волейбол

0
3

Женският волейболен отбор на Левски постигна втори пореден успех срещу словашкия Нитра в евротурнира Чалъндж къп. В среща-реванш от 1/32-финалите, „сините“ се наложиха драматично с 3:2 (25:19, 25:12, 24:26, 17:25, 16:14) като гости. В първия мач отборът на треньора Радослав Арсов също беше безапелационен, побеждавайки с 3:0.

Левски стартира силно и доминира в първите два сета, които спечели убедително с 25:19 и 25:12. В третата част обаче отборът пропусна пет мачбола, след като водеше с 24:19. Нитра направи впечатляващ обрат с поредица от седем точки и затвори сета с 26:24.

Моментумът премина на страната на домакините, които спечелиха четвъртия сет с 25:17 и изравниха резултата. В решаващия тайбрек „сините“ отново поеха контрол, като поведоха с 12:10, но Нитра изравни при 14:14. Въпреки това Левски запази хладнокръвие и затвори мача с 16:14, триумфирайки след малко повече от два часа игра.