Вижте как да не купите фалшив парфюм за 14 февруари или 8 март

0
5


Най-предпочитаните за фалшифициране разфасовки на парфюми са тези от 100 милилитра. Рискови места за покупката на ментета са социални мрежи и интернет, улични търговци и пазари.

Преди покупката съмнения за произхода на парфюма могат да породят признаци като по-ниски цени, големи отстъпки, липса на информация за производителя, малка промяна в името на марката, на самия парфюм или вида на етикета, които подсказват, че парфюмът може да не е оригинален. Това са част от съветите, изпратени от потребителството сдружение „Ние, потребителите“ до БТА по повод предстоящите 14 февруари и 8 март.

От асоциацията съветват купувачите да се вглеждат внимателно в изписването на бранда и да следят не само за точното наименование на парфюма, но и за евентуален „пропуск“ на някоя буква или отлика в шрифта. Опаковката също може да породи съмнение за произхода на продукта с това дали изобщо има такава, дали найлоновото покритие съвпада с размера на картонената кутия и др. 

След покупка фалшивия парфюм може да се сравни с оригиналния посредстом разликата в аромата, трайността, съставките и качеството като цяло. 

Най-опасни при фалшивите парфюми са фталатите, консервантите и алергените, които могат да причинят алергии, обриви, задух и дори рак, предупреждават от „Ние, потребителите“.

Съвети към купувачите как да се предпазят от покупката на фалшив парфюм с наближаването на 8 март дават от онлайн платформата „Ние,потребителите“.





Източник 24часа