дом Акценти Атлетико излъга и елиминира Ман Юнайтед на “Олд Трафорд”

Атлетико излъга и елиминира Ман Юнайтед на “Олд Трафорд”

768
0

Манчестър Юнайтед загуби от Атлетико (Мадрид) с 0:1 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 1:2 отпадна от най-престижния европейски клубен турнир. Вратарят на гостите Ян Облак отчая “червените дяволи”, а Ренан Лоди (41) вкара гола на „Олд Трафорд“ и прати испанския шампион на 1/4-финалите в надпреварата.

Домакините натиснаха в началото и още в 3-ата минута Антони Еланга се озова на чиста позиция, но стреля с глава покрай вратата, а беше отсъдено и нарушение срещу вратаря Ян Облак. Десет минути след това Бруно Фернандеш навлезе в наказателното поле и намери Еланга, който веднага шутира, но Ян Облак успя да спаси с глава. Четвърт час след първия съдийски сигнал Родриго де Паул от гостите отправи далечен удар, а Давид де Хеа се разтегна максимално и успя с една ръка да избие в корнер.

В 21-вата минута “червените дяволи” претендираха за дузпа. Рейнилдо влезе остро на Бруно Фернандеш при борба за висока топка и португалецът се свлече в наказателното поле. Съдията Славко Винчич прецени, че няма основание за наказателен удар и ВАР потвърди решението му. В средата на първата част Фернандеш стреля от средна дистанция, но право в ръцете на Облак.

В 34-ата минута Атлетико стигна до гол при контраатака. Коке изведе Маркос Йоренте, който веднага пусна към Жоао Феликс и португалецът вкара, но попадението не беше зачетено заради засада на Йоренте. Пет минути преди почивката Антоан Гризман центрира на далечната греда, където абсолютно непокрит беше Ренан Лоди, който с глава от близко разстояние преодоля Де Хеа за 0:1. В добавеното време на първата част Фернандеш за малко да възстанови равенството, но Облак реагира навреме и изби топката.

Веднага след паузата Еланга нахлу в наказателното поле и опита диагонален изстрел, но топката премина покрай вратата. В 52-рата минута Магуайър върна към Де Хеа и испанският страж изрита на посоки, подарявайки топката на Родриго де Паул, който веднага стреля, но вратарят спаси. Седем минути по-късно Диого Далот центрира балонно отдясно и Джейдън Санчо засече от въздуха, но прати топката над напречната греда.

В 66-ата минута Ман Юнайтед получи пряк свободен удар отляво по атаката и Бруно Фернандеш центрира остро, но Хари Магуайър и Кристиано Роналдо се разминаха с топката. Три минути по-късно Гризман получи зад защитата на домакините и опита технично да прехвърли Де Хеа, но без успех.

Юнайтед натискаше в търсене на гола и четвърт час преди изтичането на редовното време при центриране от свободен удар Рафаел Варан беше изпуснат. Централният бранител скочи високо и стреля с глава, но Ян Облак спаси с блестяща намеса и след това се намеси още веднъж при добавката на Кристиано Роналдо с акробатично изпълнение. В 83-тата минута Диого Далот опита късмета си с изстрел отдалеч, но беше далеч от целта.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:1
(в първата среща 1:1)
0:1 Ренан Лоди (41)

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 5. Хари Магуайър, 7. Кристиано Роналдо, 17. Фред, 18. Бруно Фернандеш, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 25. Джейдън Санчо, 27. Алекс Телеш, 36. Антони Еланга, 39. Скот Мактоминей
Треньор: Ралф Рангник

Атлетико (Мадрид): 13. Ян Облак, 2. Хосе Хименес, 5. Родриго де Паул, 6. Коке, 7. Жоао Феликс, 8. Антоан Гризман, 12. Ренан Лоди, 14. Маркос Йоренте, 15. Стефан Савич, 16. Ектор Ерера, 23. Рейнилдо
Треньор: Диего Симеоне

Стадион: “Олд Трафорд”, Манчестър