Арсенал и Байерн сътвориха голов спектакъл за 2:2 на “Емирейтс” в първия им четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига. Букайо Сака (12) изведе домакините напред в резултата с красив гол, а Серж Гнабри (18) и Хари Кейн (32-дузпа) обърнаха нещата в полза на баварците. Леандро Тросар (76) пък изравни след почивката, а в края и гредата спаси “топчиите” от поражение. В последните секунди Мануел Нойер закачи Букайо Сака за крака, но не бе отсъдена дузпа за “артилеристите”.

Домакините започнаха по-добре и в 7-ата минута бяха близо до гола. Букайо Сака открадна топката по десния фланг и след това тя стигна до Габриел Мартинели, който шутира от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб. Само две минути по-късно Алфонсо Дейвис получи жълт картон и това означава, че той ще пропусне реванша в Мюнхен заради натрупани жълти картони.

В 12-ата минута Бен Уайт намери Сака в наказателното поле, а крилото с прецизен удар по земя вкара красив гол във вратата на Мануел Нойер за 1:0. Четири минути по-късно Кай Хаверц изведе Бен Уайт на добра позиция, но защитникът стреля право в Нойер. В 18-ата минута “артилеристите” допуснаха грешка при разиграване около центъра и Лерой Сане овладя топката, след което изведе Леон Горетцка, който пък подаде към Серж Гнабри, реализирал за 1:1.

Малко след половин час игра баварците получиха правото да изпълнят дузпа. Лерой Сане направи хубави индивидуален пробив и бе препънат от Уилям Салиба в наказателното поле, а Хари Кейн се разписа от бялата точка за 1:2.

След почивката чак в 57-ата се стигна до някакво сериозно положение, но Горетцка стреля неточно от границата на пеналтерията. Осем минути по-късно баварците организираха опасна контраатака. Гнабри се озова на добра позиция, но прати топката над вратата. В 76-ата минута Габриел Жезус демонстрира отлична техника в наказателното поле на гостите и върна топката към връхлитащия Леандро Тросар, а белгиецът с удар от движение я прати в долния десен ъгъл за 2:2.

Домакините търсеха обрата, а гостите дебнеха на контри в 90-ата минута можеха отново да поведат. Джамал Мусиала подаде към Кингсли Коман, но неговото технично изпълнение срещна десния страничен стълб. В заключителни секунди на петте минути добавено време домакините имаха основателни претенции за дузпа заради съприкосновение на Мануел Нойер с Букайо Сака, но реферът остави играта да продължи и малко след това сложи край на мача.

Реваншът в Мюнхен е на 17 април (сряда) от 22:00 часа българско време.

АРСЕНАЛ – БАЙЕРН 2:2
1:0 Букайо Сака (12), 1:1 Серж Гнабри (18), 1:2 Хари Кейн (32-дузпа), 2:2 Леандро Тросар (76)

Арсенал: 22. Давид Рая – 4. Бен Уайт, 2. Уилям Салиба, 6. Габриел, 15. Якуб Кивиор (4635. Олександър Зинченко) – 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 20. Жоржиньо (679. Габриел Жезус) – 29. Кай Хавертц (865. Томас Партей), 7. Букайо Сака , 11. Габриел Мартинели (6619. Леандро Тросар )
Резерви: 1. Аарън Рамсдейл, 31. Карл Хейн, 5. Томас Партей, 9. Габриел Жезус, 10. Емил Смит Роу, 14. Еди Нкетия, 18. Такехиро Томиясу, 19. Леандро Тросар, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсън, 25. Мохамед Елнени, 35. Олександър Зинченко
Треньор: Микел Артета

Байерн: 1 Мануел Нойер (К) – 6. Йозуа Кимих, 15. Ерик Дайър, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис – 8. Леон Горецка, 27. Конрад Лаймер – 7. Серж Гнабри  (7022. Рафаел Герейро), 42. Джамал Мусиала, 10. Лерой Сане (6611. Кингсли Коман) – 9. Хари Кейн
Резерви: 18. Даниел Перец, 26. Свен Улрайх, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-Джае, 11. Кингсли Коман, 13. Ерик Максим Чупо Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 22. Рафаел Герейро, 25. Томас Мюлер, 39. Матис Тел, 40. Нусаир Мазрауи, 45. Александър Павлович
Треньор: Томас Тухел

Съдия: Глен Ниберг (Швеция)
Стадион: “Емирейтс”, Лондон