Сливенският митрополит Арсений ще възглави архиерейска света литургия в храм „Св. св. Петър и Павел“ в Котел на 29 юни (понеделник), съобщиха от общинския пресцентър.
Богослужението е по повод храмовия празник на църквата и ще започне в 08:00 ч. То ще бъде отслужено в съслужение със свещенослужители от Сливенската епархия.
На 29 юни Българската православна църква почита паметта на светите първовърховни апостоли Петър и Павел.
/ТС/






































