През почивните дни жителите на селото отново са останали без ток
Жителите на Скутаре настояват за редовно електрозахранване и обновяване на мрежата на ЕВН. Те се оплакват от редовни токови удари, аварии и ниско напрежение, вследствие на които изгарят електрическите уреди в домовете им. През почивните дни жителите на Скутаре отново са останали без ток. Напрежението е ескалирало. Хората са уведомили кмета на селото, че ще протестират пред сградата на електроразпределителното дружество.
Със създадената ситуация е запознат кметът на община „Марица“ Димитър Иванов, който веднага предприе действия за решаване на казуса. „За мен е изключително важно проблемите на жителите на Скутаре, засегнати от продължаващото прекъсване на електрическото захранване и последствията от това – изгарянето на електроуреди и ежедневни неудобства, да бъдат решени. Недопустимо е хората, които редовно си плащат сметките за ток, да не получават качествена услуга, да търпят щети, да са лишени от комфорт и да е застрашена безопасността им. Напълно разбираме недоволството им. Веднага ще проведа среща с ръководството на ЕВН и ще отправя искания за решаване на проблема, като ще настоявам за спешна подмяна на остарялата и ненадеждна енергийна мрежа в селото. Твърдо сме решени да се борим за правото на хората в Скутаре да живеят спокойно и без рискове“, посочи кметът Димитър Иванов. Той е категоричен, че ще направи всичко необходимо, за да се вземат своевременни и ефективни мерки от ЕВН.
„Вярвам, че с усилията на всички институции и в сътрудничество с местните жители ще постигнем решаване на проблема и ще върнем нормалността в Скутаре“, подчерта Димитър Иванов.
От Eлектроразпределение Юг, част от групата на EVN България, съобщават, че стартира проект за подобряване на електрозахранването в Скутаре. Инвестицията на компанията започва през февруари и е на стойност над 270 000 лв. Планирано е полагане на подземен кабел с дължина 1200 м, подмяна на общо 45 железобетонни стълба и монтаж на 2800 м нови изолирани проводници. Това обаче не удовлетворява жителите на Скутаре, защото ще бъде решен проблемът на жителите едва на две улици в селото.
„Търпението на хората е изчерпано. Ако отново нямаме ток, всички ще протестираме пред сградата на ЕВН“, коментира кметът на селото Катя Тодорова. Тя допълни, че вярва в подкрепата на Димитър Иванов, който се ангажира със спешни мерки и ще реши проблемите на жителите на Скутаре.