Атмосферното налягане ще е близко до средното за месеца и през деня слабо ще се понижи.
Днес отново ще бъде слънчево, около и след обяд – горещо. Над планинските и североизточните райони, в следобедните часове ще се развива купеста облачност и на отделни места ще превали. Ще се духа слаб до умерен запад-северозападен вятър. Максималните температури ще са между 31° и 36°.
В планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност и на отделни места ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде 24°, на 2000 – около 17°.
По Черноморието ще бъде слънчево, след обяд над северните райони с временни увеличения на облачност. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще се между 29° и 32°. Температурата на морската вода е 23-24°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
На 29.06.2020 слънцето ще изгрее в 05:52 часа и ще залезе в 21:07 часа. Продължителност на деня 15:14 часа.
На 29.06.2020 луната ще изгрее в 14:46 часа и ще залезе в 01:56 часа. Осветеност на диска в 0h UT 66 %. Фаза на луната: първа четвърт.
И през следващите дни от новата седмица затоплянето ще продължи и в отделни райони във вторник и сряда в низините температурите ще достигат 37°-38°. Ще преобладава слънчево време, с купеста облачност в следобедните часове. Във вторник вятърът от запад-северозапад временно ще се усили, по-съществено в Дунавската равнина, но ще се задържи почти без валежи. В средата на седмицата въздушният пренос отново ще е от изток и ще се повиши вероятността за следобедни краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.
В сряда явленията ще бъдат на отделни места, главно в Североизточна и в планинските райони в Западна България, в четвъртък и петък – на места, главно в западната половина от страната.
През почивните дни през страната ще премине атмосферно смущение. От северозапад температурите ще се понижат. На много места, главно в западната половина от страната, ще се развие купесто-дъждовна облачност и ще бъде с краткотрайни валежи, придружени с гръмотевични бури. Ще има условия за локални интензивни валежи и градушки.
Дежурен синоптик: Анастасия Стойчева
Секция „Прогнози на времето“
ХИТЫ 2020🎵ЛУЧШИЕ ПЕСНИ 2020🎵Лучшая Музыка 2020🎵НОВИНКИ МУЗЫКИ 2020🔊Самые Популярные Песни 2020 #
Delta Cross Band – She Moves Me
- ДОБРУДЖАНЦИ
- НДТ – НОВА ДОБРУДЖАНСКА ТРИБУНА – NDT NEWS
- ДОБРИЧ: ВЧЕРА-ДНЕС-УТРЕ
- ВИЖДАМ ТЕ КАТ – БЪЛГАРИЯ
- МУЗИКА ЗА ДУШАТА – ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПЕСНИ И МЕЛОДИИ
- КОТКИТЕ НА ДОБРИЧ
- БЪЛГАРИТЕ
- ОБЩИНА ГРАД ТЕРВЕЛ
- ОБЩИНИ ШАБЛА И КРУШАРИ
- РИБОЛОВ
- ГЮВЕЧ
- БЪЛГАРИЯ-ТУРЦИЯ BULGARIA-TURCIA
- България – Китай 中国–保加利亚
- ВСИЧКО НАКУП В PINTEREST
- ЯБЪЛКИТЕ НА РАЗДОРА: жени – пари – власт