2 – 20 декември, по предварителна заявка

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“

„Скъпи Дядо Коледа“ – творческа работилница за изработване на коледни картички и подготвяне на писма до Дядо Коледа, четене на коледни приказки, изложби на библиотечни документи

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

2 – 20 декември, по предварителна заявка

Място: Регионален исторически музей – Добрич

„Ой, Коладе, ле” тематични беседи и мултимедийни презентации

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич

 

2 – 20 декември

Място: Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 г.“

Тематични изложби за Коледа и презентации (по предварителна заявка)

Организатор: Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 г.“

 

2 – 31 декември

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“

Изложби на библиотечни документи „Коледа“ и „Кулинарни коледни вълшебства“ 

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

9 – 12 декември, 15.00 ч.

Място: Художествена галерия – Добрич

„Коледна приказка“ – празнична работилница с ученици от СУ „Л. Каравелов“ и ОУ „Христо Смирненски“

Организатор: Художествена галерия – Добрич

 

9 –  15 декември

Място: Художествена галерия – Добрич

Продължава изложбата „55 години Дружество на художниците – Добрич“ и „Основателите“ от фонда на галерията

Организатор: Художествена галерия – Добрич

 

9 декември,10.30 ч.

Място: Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев“ – Добрич

Откриване на Франкофонски център

Организатор: Частна профилирана гимназия по туризъм и предприемачество „Райко Цончев“ – Добрич

 

9 декември, 17.00 ч.

Място: пл. „Свобода“

„Да посрещнем Дядо Коледа“ – детско тържество за запалване светлините на коледната елха

Организатор: Община град Добрич

 

10 декември, 9.00 ч.

Място: Детска градина № 10

Куклен спектакъл „Търси се приятел“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

10 декември, 16.30 ч. Концертна зала „Добрич“, фоайе

„Коледно вълшебство“ – изложба на коледни картички и играчки за елха на детските градини в Добрич

Организатор: Община град Добрич

 

10 декември, 14.30 ч.

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“

„Коледа” – литературен урок и четене с ученици

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

10 декември, 18.00 ч.

Място: Огледална зала „Нели Божкова“

„Музиката моят живот“ – концерт на Хор на учителките – Добрич по повод 90 годишнината на Райко Тонев. Диригент Маргарита Русева – Ганева, клавирен съпровод Детелина Василева

Организатор: Хор на учителките – Добрич, със съдействието на Община град Добрич

 

10 декември, 19.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Коледен рок концерт на групите „Helix“, „Magma“ и „Planetarium“ при Младежки център – Добрич

Организатор: Младежки център – Добрич

 

10 декември, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“, камерна зала

Спектакъл „Дамски шивач” – комедия от Жорж Фейдо, режисьор Костадин Бандутов, сценография Димитър Митов.  Участват Владимир Трендафилов, Мария Гинкова, Мария Генова, Велизара Петкова, Татяна Христова, Красимир Демиров, Стефан Сърчаджиев и Филип Янев

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

11 декември, 18.00 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

„Бисери из оперната класика“ – концерт на смесен хор „Добруджански звуци“, посветен на  Световния ден на хоровото изкуство. Диригент Елвира Пастърмаджиева, хормайстор Божана Тонева, клавирен съпровод Радостина Гроздева – Кръстева

Организатор: Смесен хор „Добруджански звуци“, със съдействието на Община град Добрич

 

11 декември, 18.30 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Концерт „В навечерието на Коледа“ на Клуб „Пиано“ с ръководител Детелина Захариева,

Студио за поп-рок певци „Сарандев“ с ръководител Елена Карабельова и Вокална формация

“Soul Voices” с ръководители Габриела Павлова и Галина Гешева

Организатор: Младежки център – Добрич

 

12 декември, 17.30 ч.

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“

Представяне книгата на Наталия Бояджиева „Лица от Филипините“

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

12 декември, 18.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Коледен концерт на Вокално студио „Златно зрънце“ с ръководител Мария Димитрова

Организатор: Младежки център – Добрич

 

12 декември, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

„Глас и орган“ – коледен концерт на Мария Славова – орган и Дона Стоянова – сопран

Организатор: Община град Добрич

 

13 декември, 18.00 ч.

Място:  Народно читалище „Йордан Йовков“, фоайе на зала „Зорница“

Концерт на Смесен хор „Добрич“ с диригент Димитър Вангелов

Организатор: Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 г.“

 

13 декември, 18.30 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Коледен концерт „Светлина“ на Студио за поп-рок певци „Сарандев“ с ръководител Елена Карабельова

Организатор: Младежки център – Добрич

 

14 декември, 13.00 ч.

Място: Арт център „Палитра“

Концерт  „Звукът на Коледа“ на Музикално студио от класовете по пиано, флейта, китара, ударни инструменти при Арт център „Палитра“

Организатор: Арт център „Палитра“

 

15 декември, 11.00 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Търси се приятел“

Организатор: Държавен куклен спектакъл „Дора Габе“

 

15 декември, 10.00 ч.

Място: Огледална зала „Нели Божкова“

Коледен концерт на Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ с диригент Росица Дурмушлийска, вокален педагог Мария Славова

Организатор: Детски хор „Маестро Захари Медникаров“, със съдействието на Община град Добрич

 

 

Програма на Кино „Икар“

 

понеделник 9 декември

14.00 часа БОЛКА И ВЕЛИЧИЕ
16.00 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
17.45 часа ДИВИ И ЩАСТЛИВИ
20.15 часа БОЛКА И ВЕЛИЧИЕ

вторник 10 декември

14.00 часа ПАЗИТЕЛИТЕ НА АРКТИКА 3D озвучен на български език
16.00 часа БОЛКА И ВЕЛИЧИЕ
18.00 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
20.00 часа ДИВИ И ЩАСТЛИВИ

сряда 11 декември

14.00 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
15.45 часа ДИВИ И ЩАСТЛИВИ
18.15 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
20.00 часа БОЛКА И ВЕЛИЧИЕ

четвъртък 12 декември

14.00 часа БОЛКА И ВЕЛИЧИЕ
16.00 часа БОЛКА И ВЕЛИЧИЕ
18.00 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
20.00 часа ДИВИ И ЩАСТЛИВИ

петък 13 декември

14.00 часа ДЖУМАНДЖИ:СЛЕДВАЩО НИВО 3D
16.15 часа ДЖУДИ
18.30 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
20.15 часа ДЖУМАНДЖИ:СЛЕДВАЩО НИВО 3D

събота 14 декември

11.00 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
12.45 часа ПАЗИТЕЛИТЕ НА АРКТИКА 3D озвучен на български език
14.30 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
16.15 часа ДЖУМАНДЖИ:СЛЕДВАЩО НИВО 3D
18.30 часа ДЖУДИ
20.45 часа ДЖУМАНДЖИ:СЛЕДВАЩО НИВО 3D

неделя 15 декември

11.00 часа ПАЗИТЕЛИТЕ НА АРКТИКА 3D озвучен на български език
12.45 часа ЗАМРЪЗНАЛОТО КРАЛСТВО 2 3D озвучен на български език
14.30 часа ПАЗИТЕЛИТЕ НА АРКТИКА 3D озвучен на български език
16.15 часа ДЖУМАНДЖИ:СЛЕДВАЩО НИВО 3D
18.30 часа ДЖУДИ
20.45 часа ДЖУМАНДЖИ:СЛЕДВАЩО НИВО 3D

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени