дом Новини България Двете деца на жената, която загина, след като дърво падна върху автомобил...

Двете деца на жената, която загина, след като дърво падна върху автомобил на Витоша, са били в колата, но не са пострадали, съобщиха от полицията

0
350



В автомобила, върху който днес в движение на Витоша падна дърво, освен 31-годишната жена, която загина вследствие на инцидента, са пътували и двете ѝ деца – на две и осем години, но те не са пострадали, съобщиха от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР).

Оттам предоставиха повече информация за инцидента. Около 9:40 ч. на телефон 112 е постъпил сигнал за паднало дърво върху лек автомобил на ул. „Беловодски път“. Незабавно на място са изпратени екипи на СДВР, които са установили 34-годишен водач, затиснат в автомобила. Към инцидента са насочени и екипи на Спешна помощ, както и на Столичната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Вследствие на инцидента е загинала 31- годишна жена – пътничка в автомобила. По случая е образувано досъдебно производство. Продължава работата по изясняване на всички факти и обстоятелства. Предстои доклад на събраните материали в компетентната прокуратура.

След трагичния инцидент пътят беше затворен. 

В позиция до медиите кметът на София Васил Терзиев изрази съболезнования на семейството на младата жена, загинала на Витоша. Инцидентът е станал на територията на Природен парк „Витоша“. Независимо от това, Столична община е ангажирана и съдейства изцяло на полицията и на всички компетентни институции за изясняване на фактите, посочва Терзиев. Той допълва, че е разпоредил допълнителни проверки на рискови участъци.

Директорът на Природен парк „Витоша“ инж. Севдалина Димитрова определи пред журналисти случая като „нелеп инцидент“. Тя не се ангажира с това кой носи вина, с аргумента, че е необходимо да се сформира комисия, която да определи точните координати на дървото и статута на имота. 

Заради поривите на вятъра до момента има 45 сигнала за паднали клони и дървета в София, съобщиха за БТА от пресцентъра на Столичната общината. Получени са и 15 сигнала за паднали огради на строителни обекти. По сигналите работят екипи на дирекция „Аварийна помощ и превенция“ към СО и на столичната пожарна.  

 

 

 

/МК/



Източник БТА

ndt1.eu