„Вик на прокълнати“ пренася „Слугините“ от Жан Жьонена в танцовия театър

0
140


Премиерата на танцовия спектакъл „Вик на прокълнати“ по пиесата „Слугините“ от Жан Жьоне ще се състои на 27 юни в театъра на НАТФИЗ, съобщават от академията.

Режисьор и автор на сценичната адаптация е д-р Тея Сугарева, а сценографията и хореографията са на проф. Петя Цветкова. Участват студенти от 2-ри курс в специалност „Театър на движението – танцов театър“ и студенти от 3-ти курс „Театър на движението – невербален театър“ с ръководител проф. Цветкова. Реализацията е част от проекта „Пътят към сцената“.

Участват Нона Николова, Бранимира Петкова, Мила Йовева, Славена Маркова, Надежда Георгиева.

„Колко дълго можем да понасяме унижението и болката преди да експлодираме? Колко силен е копнежът ни за принадлежност и може ли да притъпи усещането ни за безнадеждност? „Вик на прокълнати“ пренася пиесата на Жан Жьоне в граничните полета на танцовия театър, където тялото изговоря онези думи, които обществото заглушава. Това не е просто спектакъл – това е колективен вик. Разтърсващ. Освобождаващ. Истински“, коментират от НАТФИЗ.

Следващото представление е на 28 юни.

/ДД

/ХК/



Източник БТА