дом Новини България Ваня Стефанова ще иска уволнението на Бисер Михайлов, бащата на прокурорския син

Ваня Стефанова ще иска уволнението на Бисер Михайлов, бащата на прокурорския син

52


  • И.ф. главен прокурор вече е възложила проверка на отдел „Инспекторат“ във ВКП
  • От магистрата от Перник може да бъде търсена дисциплинарна отговорност, но не и наказателна, ако се установи, че е помагал на Васил Михайлов, защото като родител той не носи такава

По разпореждане на временно изпълняващия функциите главен прокурор Ваня Стефанова отдел „Инспекторат“ на ВКП се е самосезирал и е образувал проверка срещу пернишкия прокурор Бисер Михайлов. Тя е във връзка с изнесени от вътрешния министър Иван Демерджиев данни, че магистратът е подпомагал укриването на сина си Васил Михайлов, станал известен като прокурорския син.

Предстои от МВР да бъде изискана цялата информация, като при потвърждаване, Ваня Стефанова ще сезира Висшия съдебен съвет с искане за налагане на най-тежкото наказание – диспциплинарно уволнение.

Бисер Михайлов не може да носи наказателна отговорност, ако е помагал в укриването на сина си, защото като родител той е освободен от такава. 

22-годишният Васил беше заловен преди седмица в столичния кв. „Свобода“, след като близо година се укрива. След това беше отведен в Софийския затвор, за да изтърпи присъда от година и осем месеца. Другото му дело, по което на първа инстанция получи 4 г. затвор, предстои да тръгне на втора инстанция.   

До 2022 г. Бисер Михайлов беше зам.-окръжен прокурор на Перник, но когато станаха известни изцепките на сина му, подаде оставка и остана редови обвинител. Той твърди, че от 3 години не поддържа връзка с Васил. 





Източник 24часа

ndt1.eu