ЦСКА ОТНЕСЕ НЕФТОХИМИК 2010 КАТО ЗА НАЧАЛО

0
1000

Мъжкият отбор на ЦСКА (София) записа страхотна победа с 3:0 (25:19, 25:18, 25:20) над Нефтохимик 2010 (Бургас), който само преди три дни вдигна Суперкупата на България в Пазарджик.

Волейболистите на Александър Попов действаха много организирано и заслужено спечелиха мача си от първи кръг на Суперлигата.
От състава на Нефтохимик 2010 отсъстваше Стоян Самунев, който по време на финала за Суперкупата срещу Добруджа 07 (Добрич) в Пазарджик игра с пирони в пръстите на ръката.
Oтборът на ЦСКА започна по-добре мача и от самото начало имаше преднина в резултата, която достигна до 25:19.
Вторият гейм започна по-равностойно, но ЦСКА отново успя да се откъсне след силен сервис на младия Пламен Шекерджиев. Постепенно Червените увеличаваха аванса си (13:9), за да дръпнат с 2:0 гейма след 25:18.
В третата част отново ЦСКА поддържаше разлика, устремено към първа победа за радост на своите фенове, които отново изпълниха трибуните на зала “Васил Симов”.
ЦСКА изигра много силен мач на блокада, след като реализира 15 точки на този елемент срещу 2. Топ реализатор с 19 точки бе Иван Крачев (4 блокади, 60 % в нападение). Христо Цветанов добави 11 (5 блокади, 75 % в атака). За Нефтохимик 2010 Петър Христов се отличи с 9 точки (1 блокада, 32 % в атака). НДТ