ФУТБОЛНА ПАНОРАМА: ВЕЛИКДЕНСКИ ТУРНИР ПО ФУТБОЛ В КАВАРНА; АРДА ВЛЕЗЕ В ТОП 3 СЛЕД УСПЕХ В БАЛЧИК; ЧЕТВЪРТА ПОБЕДА ЗА ФУТБОЛИСТИТЕ НА ДОНЧЕВО В ТРЕТА ЛИГА; РОНАЛДО ЩЕ ИГРАЕ СРЕЩУ АЯКС, ДЖАН Е ПОД ВЪПРОС; АЗАР КАЧИ ЧЕЛСИ НА ТРЕТОТО МЯСТО; ХАМЕС РОДРИГЕС ВЗЕ ИСПАНСКИ ПАСПОРТ; ДИЕГО КОЩА МОЖЕ ДА ИЗГОРИ СЪС СУРОВО НАКАЗАНИЕ

0
2898

ВЕЛИКДЕНСКИ ТУРНИР ПО ФУТБОЛ В КАВАРНА

В навечерието на най-светлия  християнски празник – Великден, любителите на спорта в Каварна ще имат възможността да станат свидетели на турнир по футбол. Състезанието, което се организира от Община Каварна, ще се проведе от 19 април, а мястото на провеждане ще бъде помощното игрище с изкуствена настилка на стадион „Калиакра” в Каварна. В турнира могат да премерят сили всички желаещи, като няма възрастово ограничение. Всеки отбор трябва да бъде съставен от до 10 човека, а в игра ще се състезават по схемата 5 полеви играчи и един вратар. Организаторите са предвидили за победителите купи, статуетки и грамоти, както и награден фонд за призовите места, съответно 200 лв. за първо място, 100 лв. за второ място и 50 лв. за трето място. Участието в турнира е безплатно за всички отбори.

Техническата конференция ще се проведе на 18 април от 18:00 часа на помощното игрище, на което ще се изтегли жребият и ще се определи часът на срещите. За допълнителна информация и въпроси тел.: 0893331844, 0886826616.

СНИМКА – ОТ ДУКОВ

АРДА ВЛЕЗЕ В ТОП 3 СЛЕД УСПЕХ В БАЛЧИК

Арда (Кърджали) се изкачи на трето място във Втора лига след успех с 3:1 като гост на Черноморец (Балчик). Гостите излязоха напред в резултата с гол на Венцислав Христов в 42-ата минута. В 51-ата минута Валентин Йосков изравни с глава. В 81-ата Ахмед Осман отново даде преднина на гостите, а три минути по-късно капитанът Пламен Крумов вкара красив гол от пряк свободен удар. Спечелените три точки пратиха Арда в Топ 3 за сметка на ЦСКА 1948.

Още във втората минута на среща Арда опита да застраши вратата на домакините, но удар с глава не намери очертанията на вратата. В 13-ата минута Цветан Илиев бе много близо до откриване на резултата след центриране на Йосков, но се подхлъзна и стреля в аут. Четири минути по-късно Бенгюзов стреля над напречната греда на Черноморец (Балчик). В 21-ата минута Християн Христов трябваше да се намесва при удар на Ивайло Найденов. Стражът се разтегна и успя да избие в ъглов удар. В 34-ата минута Веселин Марчев отправи истински снаряд към вратата на домакините, който Христов успя да парира. В 42-ата минута Венцислав Христов изведе Арда напред в резултата. Заслуга за попадението имаше Веселин Марчев, който навърза двама защитници на домакините и стреля, а при удара топката се отби в крака на Генади Луго. Кълбото чукна десния страничен стълб и Венци Христов вкара в опразнената врата.

В 51-ата минута Валентин Йосков изравни с глава след чудесно центриране на Виктор Митев. В 76-ата минута коварен изстрел на Пламен Крумов от свободен удар тупна пред стража Християн Христов, който в първия момент не успя да улови, но след това се ориентира добре и хвана топка пред крака на Ахмед Осман. В 81-ата минута Ахмед Осман все пак се разписа след добро подаване на Ивайло Найденов по земя към границата на наказателното поле. Осман стреля от движение, пращайки топката в обратния ъгъл на Христов. Три минути по-късно Венцислав Бенгюзов осъществи самостоятелен рейд, при който бе съборен пред наказателното поле. Фаулът бе изпълнен от Пламен Крумов, който прехвърли технично стената и се разписа за 1:3.

Наставникът на Черноморец (Балчик) Георги Иванов-Геша призна превъзходството на Арда (Кърджали), но похвали своите футболисти въпреки загубата с 1:3. “Започнахме плахо мача. Дадохме на Арда възможността да играе. Хубавото е, че успяхме да изравним. Допуснахме нелеп гол в края на полувремето, което ни смачка. Започнахме добре второто полувреме. Поздравявам отбора на Арда за победата. Стана добър мач и поздравявам футболистите. Направиха това, което могат. Проявяваме характер в почти всички мачове. Не си спомням да сме били бездушни. Психологически беше ефектът на полувремето. Опитахме се да коригираме някои неща и настройката за игра. Лошото е, че загубихме. Доволен съм. На нас точки не ни трябват, не гоним класиране. Искаме да играем. Млад отбор сме с перспектива… Доколкото знам, ще играем мачовете си във Варна. Работим при много трудни условия. Ако видите в какви условия тренираме, няма да повярвате”, коментира Геша след мача в Белия град пред sportal.bg.

в Несебър, Градски стадион:

Поморие (Поморие) – Лудогорец II (Разград)

13 април 2019 г., събота, 17:00 ч.

Литекс (Ловеч) – Несебър (Несебър)

Струмска слава (Радомир) – Локо (Г. Оряховица)

Кариана (Ерден) – Локомотив (София)

14 април 2019 г., неделя, 17:00 ч.

Царско село (София) – Добруджа 1919 (Добрич)

15 април 2019 г., понеделник, 17:30 ч.

Арда (Кърджали) – Монтана (Монтана) – пряко по Диема спорт

15 април 2019 г., понеделник, 19:00 ч.

ЦСКА 1948 (София) – Пирин (Благоевград)

ЧЕТВЪРТА ПОБЕДА ЗА ФУТБОЛИСТИТЕ НА ДОНЧЕВО В ТРЕТА ЛИГА

Отборът на Устрем (Дончево) постигна четвъртата си победа в Североизточната трета лига. В двубой от 22-ия кръг новакът в третия ешелон се наложи на свой терен над състава на Калиакра (Каварна) с 1:0. В герой на мача се превърна Джем Сали, който в 77-ата година отбеляза победния гол след отлична асистенция на Димитър Пенчев.

След този успех тимът на Дончево има вече 14 точки и се изкачи на 11-о място във временното класиране. Отборът от Каварна заема десета позиция с 16 точки.

В дербито на кръга в Североизточната трета лига варненският Спартак се наложи над Суворово с 2:0 и го измести от първото място.

Хитрино (Хитрино) – Локомотив (Русе)

Тополи 2010 (Тополи) – Светкавица (Търговище)

Ботев (Нови пазар) – Септември 98 (Тервел)

14 април 2019 г., неделя, 16:00 ч.

Суворово 1 (Суворово) – Устрем Д (Дончево)

Бенковски (Бяла) – Кубрат 2016 (Кубрат)

Спартак 1918 (Варна) – почива

МЕСИ ВЕЧЕ Е РЕКОРДЬОР ПО ПОБЕДИ В ПРИМЕРА

Мегазвездата на Барселона Лионел Меси вече е футболистът с най-много победи в испанската Примера дивисион. Това стана факт след успеха с 2:0 над Атлетико (Мадрид) на “Камп Ноу”, като аржентинецът вкара едно от попаденията, а успехът беше под номер 335 в кариерата му.

Така Меси изпревари легендарния вратар на Реал (Мадрид) Икер Касийяс, който има 334 победи в Примера, а в момента пази на вратата на Порто.

РОНАЛДО ЩЕ ИГРАЕ СРЕЩУ АЯКС, ДЖАН Е ПОД ВЪПРОС

Нападателят на Ювентус Кристиано Роналдо ще е напълно готов за двубоя с Аякс от 1/4-финала на Шампионската лига в сряда. Португалецът вече е възстановен от муксулната контузия, която лекуваше в последните дни. Той дори се е включил в заниманието на тима в неделя.

В същото време обаче Емре Джан е много вероятно да пропусне сблъсъка в Амстердам. Той е с изкълчен глезен след дербито с Милан (2:1) и лекарите на “бианконерите” не са оптимисти, че ще успее да се възстанови навреме.

АЗАР КАЧИ ЧЕЛСИ НА ТРЕТОТО МЯСТО

Челси срази гостуващия Уест Хям с 2:0 в лондонския сблъсък от 33-ия кръг на английската Висша лига и излезе на трета позиция във временното класиране. Еден Азар (24, 90) впечатли с феноменални изяви и с двата си гола изстреля “сините” пред Тотнъм и Арсенал, които все пак са с мач по-малко в актива си.

След спокойни начални минути „сините“ заиграха по-активно и неточни удари отправиха Емерсон и Канте. В 24-ата минута Еден Азар вкара страхотен гол. Белгиецът пое топката пред наказателното поле и навърза няколко защитници на Уест Хям, след което прати кълбото в мрежата за 1:0. Три минути след това Игуаин бе на косъм от удвояване на резултата, но Фабиански се намеси, както и в 41-ата минута при удара на Хъдсън-Одой.

През втората част в 55-ата минута „чуковете“ създадоха първото си сериозно положение след контраатака, но Кепа спаси удара на Лансини. Малко след това и Фелипе Андерсон шутира от дистанция, но не успя да затрудни вратаря на домакините. Неточни удари от гостите отправиха още Аарън Кресуел, Деклан Райс и Арнаутович. Така се стигна до последната минута, в която оставеният непокрит Азар оформи крайното 2:0.

След тази победа Челси вече е трети с 66 точки, а Уест Хям остава на 11-а позиция с 42 точки.

ХАМЕС РОДРИГЕС ВЗЕ ИСПАНСКИ ПАСПОРТ

Халфът на Байерн (Мюнхен) Хамес Родригес вече има испански паспорт. Колумбиецът, който играе при баварците под наем от Реал (Мадрид), подаде документи за испанско гражданство, за да има паспорт от Европейския съюз и да не заема квота като чужденец. Това би му помогнало и в бъдеще при евентуален следващ трансфер.

Хамес е в Байерн под наем до края на сезона, като в договора между двата клуба има опция за откупуване на стойност 42 милиона евро. Ако германците не се възползват от нея, колумбиецът ще трябва да се завърне на “Сантиаго Бернабеу”, но на този етап е по-вероятно от Реал да му търсят нов отбор през лятото.

ДИЕГО КОЩА МОЖЕ ДА ИЗГОРИ СЪС СУРОВО НАКАЗАНИЕ

Избухването на Диего Коща срещу Барселона може да му струва скъпо. Нападателят на Атлетико (Мадрид) е заплашен с наказание до 8 мача заради вулгарното си изказване спрямо съдията и последвалото изгонване с червен картон по време на изминалото дерби от Примера дивисион.

Главният арбитър Хил Мансано е отбелязал в доклада си, че Коща го обидил с думите “Да с..а върху ш…ната ти майка!”. Освен това съдията е описал, че роденият в Бразилия футболист дърпал ръката му при опита му да покаже жълти картони на двама от съотборниците му.Минималната санкция за това е две срещи, но е по-вероятно тя да бъде значително завишена и заради минали прегрешeния на играча. Както е известно, таранът постоянно се забърква в скандали със съдиите и противниковите футболисти.