ФУТБОЛНА ПАНОРАМА:ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА ВДИГНАХА КУПАТА;НИКОЛАЙ КОСТОВ УДАРИ АСТАНА КАТО ГОСТ;ИНДЗАГИ СЕ СЪГЛАСИЛ ДА ПОЕМЕ ЮВЕНТУС;БОЛОНЯ СЕ СПАСИ ОТ ИЗПАДАНЕ СЛЕД ЗРЕЛИЩНО РЕМИ НА “ОЛИМПИКО”;ЧАВИ: ИДЕЯТА МИ Е ДА ЗАПОЧНА КАТО ТРЕНЬОР В КАТАР И СЛЕД ТОВА ДА СЕ ВЪРНА В БАРСА

0
1250

ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА ВДИГНАХА КУПАТА

Отборът на Добруджа спечели зоналното първенство по футбол за юноши старша възраст. Момчетата на треньора Валентин Ангелов станаха шампиони на Североизточна България, след като в 18 мача събраха 46 точки – с 15 победи, 1 равенство и 2 загуби. Така те изпревариха с четири точки основния си конкурент за първото място – състава на Волов (Шумен).

Купата за първото място бе връчена на младите футболисти от председателя на Областния съвет на БФС Иван Манолов преди началото на мача на младшата възраст на Добруджа със Светкавица. Двата отбора направиха шпалир и посрещнаха с аплодисменти шампионите. Припомняме, че възпитаниците на Валентин Ангелов се представиха отлично и в турнира за Куптата на БФС, в който стигнаха до 1/4-финалите.

Орловец 2008 (Победа) – Рилци (Добрич)

Лозенец 2015 (Лозенец) – Албена 97 (Оброчище)

Спортист 2011 (Г. Тошево) – Христо Ботев (Стожер)

Интер (Добрич) – Добр. спортист (Ст. Караджа)

1 юни 2019 г., събота, 18:00 ч.

Заря 2006 (Крушари) – Искра 41 (Бенковски)

Вихър (Жегларци) – Спартак (Зърнево)

2 юни 2019 г., неделя, 18:00 ч.

Спортист (Стефаново) – Дружба Б (Безмер)

Добруджанец (Овчарово) – Стрела 2004 (Орляк)

Сокол 2012 (Соколово) – Вихър 2013 (Бранище)

НИКОЛАЙ КОСТОВ УДАРИ АСТАНА КАТО ГОСТ

Воденият от добричлията Николай Костов тим на Шахтьор (Карганда) поднесе изненадата на 11-ия кръг в първенството на Казахстан. Той успя да победи с 2:1 шампиона Астана, и то като гост.

Домакините първи взеха преднина в мача чрез Муртазаев в 35-ата минута, но Шахтьор направи пълен обрат в края. Шахметов изравни от дузпа в 78-ата минута, а Зеньов се превърна в герой, вкарвайки победния гол в 87-ата минута.

С тази победа Шахтьор излезе на 7-ата позиция в таблицата със 17 точки. Астана остава начело с 28 точки в актива си.

ИНДЗАГИ СЕ СЪГЛАСИЛ ДА ПОЕМЕ ЮВЕНТУС

Симоне Индзаги се е съгласил да поеме италианския футболен шампион Ювентус, съобщава авторитетният местен спортен журналист Джанлука Ди Марцио. Индзаги, който през този сезон изведе Лацио до триумф в турнира за Купата на Италия, се е срещнал със спортния директор на торинския гранд Фабио Паратичи и двамата са уточнили детайлите за бъдещото сътрудничество.

На разговорите 43-годишният специалист е дал принципно съгласие да замени Масимилиано Алегри, който ще напусне Ювентус след края на сезона. Сред другите кандидати за поста бяха Антонио Конте, Маурицио Почетино (Тотнъм) и Маурицио Сари (Челси).

БОЛОНЯ СЕ СПАСИ ОТ ИЗПАДАНЕ СЛЕД ЗРЕЛИЩНО РЕМИ НА “ОЛИМПИКО”

Отборът на Болоня си осигури оставането в Серия „А” и през новия сезон, след като спечели безценна точка при гостуването си на носителя на Купата на Италия Лацио на “Олимпико” в двубой от предпоследния 37-и кръг. Двубоят завърши 3:3, като премина през зрелищни обрати. Болоня вече има в актива си 41 точки и е на 4 от зоната на изпадащите, където с шанс за спасение е единствено Дженоа. Застрашени от изпадане остават Фиорентина, Удинезе и Емполи, които ще се борят до последния кръг, в който Болоня приема Наполи в мач без значение и за двата отбора. С 59 точки Лацио пък е осми в класирането.

Резултатът на Олимпико откри халфът на Лацио Хоакин Корея в 14-ата минута. Резултатът се запази до края на полувремето. След почивката гостите, които се бореха за спасението си, постигнаха пълен обрат с попадения на Андреа Поли и Матия Дестро в 50-ата и 51-ата минута. Бащош изравни в 59-ата, но Рикардо Орсолини отново изведе гостите напред. Десет минути преди края Сергей Милинкович-Савич изравни, а до края до нови попадения не се стигна.

ЧАВИ: ИДЕЯТА МИ Е ДА ЗАПОЧНА КАТО ТРЕНЬОР В КАТАР И СЛЕД ТОВА ДА СЕ ВЪРНА В БАРСА

Легендата на Барселона Чави Ернандес сподели плановете си за началото на своята треньорска кариера. Халфът изигра последния мач в кариерата си като футболист на катарския Ал Сад. “Идеята е да започна като треньор в Катар, където няма такова напрежение, за да се пробвам аз самият и за да придобия опит. Целта е да се завърна в Европа и най-вече в Барса. Направих много дълга кариера, спокоен съм и освен това се целя в това да съм треньор. Представям си, че да имаш цел, когато приключваш толкова чудесен етап, ти помага да гледаш на всичко по-лесно. Иска ми се да бъда треньор и да предам малко от своите преживявания. Имам много концепции за футбола в главата си и бих искал да ги прехвърля на останалите. Менторите ми? Много са. Двамата, които най-много ме белязаха, са Луис Арагонес и Джосеп Гуардиола, който в момента е най-добрият треньор в света. Футболът може да се играе по хиляда начина. Винаги ми е харесвал този на Барселона, защото е атрактивен, с владеене на играта и топката. Това искам да предам на другите. Така съм израснал и много съм се наслаждавал на този стил. Печелили сме с него – и Барса, и националният тим. Затова смятам, че е най-добрият стил на игра. Слуховете да се върна в Барселона като треньор? Това са големи думи. Сега започвам кариера от нулата. Не мога да поема Ферари или трансатлантически кораб. Трябва да започна с лодчица, с малка кола. Да се пробвам лека-полека, да придобия опит и да, наистина целта е да се върна в Барселона, но със спокойствие”, заяви Чави преди последния си двубой като футболист.