НИШИКОРИ СПРЯ ГРИГОР В БРИЗБЕЙН

0
943

Григор Димитров приключи участието си на турнира на твърди кортове в Бризбейн, Австралия. В среща от четвъртфиналите, най-добрият български тенисист отстъпи с 5:7, 5:7 пред Кей Нишикори. Това беше шести дуел между двамата, като японецът вече води с 5-1 победи.
Димитров има за какво да съжалява, тъй като в по-голямата част от срещата игра като равен с равен с деветия в световната ранглиста. Нещо повече – във втория сет българинът имаше преднина съответно 3:0 и 4:1 гейма, но допусна връщане на пробива, след което и пълен обрат в сета и мача.
В края на срещата се завърна и стара слабост на Григор – двойните грешки. При 5:5 той имаше преднина 40:30, но допусна две поредни двойни грешки и впоследствие загуби подаването си и мача.
Поражението ще коства на Димитров мястото му в Топ 20 на класацията. От понеделник той ще заема 21-а позиция при професионалистите.
На Кей Нишикори пък му предстои двубой с ветерана от Франция Жереми Шарди, залогът от който ще бъде участие на финала в Бризбейн.