Здрава битка между Барса и Реал остави развръзката за реванша (ВИДЕО)

0
2399

Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 1:1 след здрава битка на “Камп Ноу” в първото Ел Класико за годината и първи сблъсък от 1/2-финалните им срещи за Купата на Краля. Лукас Васкес (6) даде аванс на „кралския“ клуб, а Малком (57) изравни. Така двата гранда оставиха развръзката за реванша на 27 февруари в Мадрид.

Лионел Меси остана извън стартовия състав на домакините, но се появи в игра след почивката като резерва. Същата бе ситуацията и с уелсецът Гарет Бейл от състава на гостите.

И двата тима бяха активни в началото, създавайки положения още в петата минута. Първо Йоренте шутира и Марк-Андре тер Щеген изби, а при контраатаката Луис Суарес се забави и не успя да изведе Малком сам срещу вратаря Кейлор Навас.

Гостите успяха да шокират феновете на „Камп Ноу“ в 6-ата минута, когато Винисиус Жуниор центрира към далечната греда. Жорди Алба позволи на Бензема да застигне топката, след което да асистира на Лукас Васкес, който изпревари Клеман Лангле и вкара за 0:1.

„Кралете“ имаха шанс да удвоят аванса си в 13-ата минута след комбинация между Винисиус и Бензема, но Пике спря в последния момент бразилеца да шутира. Седем минути по-късно Луис Суарес изведе Малком сам срещу Навас, но бразилецът не успя да преодолее костариканския страж, а освен това бе отсъдена и засада не се видя.

Последваха няколко центрирания на Малком и пропуски на Пике, Семедо и Ракитич, който в 32-ата минута отправи удар с глава и топката срещна напречната греда. Три минути след това Малком се измъкна между трима и подаде към Луис Суарес, чийто удар бе спасен от Кейлор Навас.

Каталунците заиграха по-добре след почивката, а „белият балет“ разчиташе на контраатаки. В 53-ата минута Коутиньо шутира покрай вратата, а четири минути след това Барса изравни. Кейлор Навас изби удар на Жорди Алба, след което Суарес на празна врата нацели греда, а при добавката Малком вкара за 1:1.

В 63-ата минута на терена се появиха звездите на двата тима. Лионел Меси смени Филипе Коутиньо за домакините, а Гарет Бейл влезе на мястото на Винисиус за гостите. Седем минути по-късно Меси получи шанс да шутира от пряк свободен удар и прати топката в стената. В 77-ата минута аржентинецът изведе резервата Карлес Аленя, чийто удар бе блокиран.

Гарет Бейл също имаше своя шанс да се разпише и донесе успех за гостите, но в 81-ата минута се забави и Нелсон Семедо блокира удара на уелсеца. До края на мача домакините търсеха повече победния гол, но не създадоха опасно положение пред вратата на Навас.

Барселона – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Лукас Васкес (6), 1:1 Малком (57) и пропуски на Пике, Семедо и Ракитич, който в 32-ата минута отправи удар с глава и топката срещна напречната греда. Три минути след това Малком се измъкна между трима и подаде към Луис Суарес, чийто удар бе спасен от Кейлор Навас.

0:1 Лукас Васкес (6), 1:1 Малком (57)