SONY DSC

 

ФОЛКЛОРЕН  СЪБОР „ПЕСНИ  И  ТАНЦИ  ОТ  СЛЪНЧЕВА  ДОБРУДЖА” –ДЕБРЕНЕ – 29.06.2019 година 

СПИСЪК НА НАГРАДЕНИТЕ УЧАСТНИЦИ

 

Специална награда на кмета на Община Добричка – инж. Тошко Петков, за цялостен принос в художествената самодейност получават:

  1. НЧ „Просвета-1900“ с. Соколово, Община Балчик
  2. Стаматка Кирилова – дългогодишен изпълнител на автентичен фолклор
  3. НЧ „Стефан Караджа-1942“ с. Смолница, Община Добричка
  4. НЧ „Георги Тодоров-1940“ с. Владимирово, Община Добричка
  5. НЧ „Пробуда-1896“ с. Победа, Община Добричка

 

 

ПЪРВА ЕСТРАДА

 

Участници

 

Населено място Награда
1 НЧ „Гео Милев -1940“

Певческа група

с. Житница парична награда
2 НЧ „Гео Милев -1940“

Представителен танцов ансамбъл

с. Житница медал,

парична награда

3 НЧ „Нов живот – 1941“

Певческа група

с. Черна медал,

парична награда

4 Ивелин Божанов

 

с. Черна парична награда
5 Пенсионерски клуб „Брацигово“

ФГ „Детелина“

гр. Добрич парична награда
6 Пенсионерски клуб „Брацигово“ – танцова група гр. Добрич парична награда
7 Росица Димитрова

Пенсионерски клуб „Брацигово“

гр. Добрич парична награда
8 НЧ „Просвета-1940“

Певческа група

с. Царевец парична награда
9 НЧ „Просвета-1940“

Детска група „Каралезче“

с. Царевец парична награда
10 НЧ „Пробуда – 1941“

ВГ „Кардамки“

с. Кардам парична награда
11 Мъжка група и ВГ „Кардамки“ с. Кардам медал,

парична награда

12 НЧ „Просвета – 1900“

Певческа група

с. Соколово медал,

парична награда

13 НЧ „Просвета – 1900“

Представителен танцов състав

с. Соколово медал,

парична награда

 

 

Марияна Карова с. Соколово парична награда
 

 

Стаматка Кирилова с. Соколово парична награда
16 Пенсионерски клуб „Европейски гласове“ гр. Добрич медал,

парична награда

 

 

Вокален ансамбъл „Легенда“ Украйна медал
 

 

Ансамбъл „Сяйво“ Украйна медал
19 НЧ „Пробуда -1896“

Танцов състав „Златен клас“

с. Победа парична награда
20 НЧ „Пробуда -1896“

обичай „Засевки“

с. Победа парична награда
 

 

Стоян Куманов – гайдар с. Победа парична награда
22 СУ „Св. Климент Охридски“

Весела Дякова – индивидуално изпълнение

гр. Добрич парична награда
 

 

Виолета Петкова с. Царевец парична награда
24 Иванина Иванова с. Царевец медал,

парична награда

 

 

Иванка Димитрова гр. Добрич парична награда
26 Иванка Димитрова и Янка Енева гр. Добрич парична награда

 

 

 

 

ВТОРА ЕСТРАДА

Участници Населено място Награда
1 НЧ „Напредък -1942“

Певческа група

с. Дончево медал,

парична награда

2 НЧ „Напредък -1942“

Танцова група

с. Дончево парична награда
3 Димана Мутафчиева с. Дончево парична награда
4 Център за подкрепа на личностно развитие гр. Аксаково медал,

парична награда

5 Христо Петров гр. Аксаково парична награда
6 Симона Бонева гр. Аксаково парична награда
7 Деница Илиева гр. Аксаково парична награда
8 НЧ „Асен Златаров-1940“

Певческа група

с. Ст. Караджа парична награда
9 НЧ „Асен Златаров-1940“

Танцова група

с. Ст. Караджа медал,

парична награда

10 Пенсионерски клуб „Росна китка“ с. Спасово парична награда
11 НЧ „Свобода – 1897“ с. Гурково парична награда
12 НЧ „Просвета – 1940“ с. Плачи дол парична награда
13 ОУ „Васил Левски“ с. Хитово парична награда
14 НЧ „Христо Ботев – 1941“ с. Методиево парична награда
15 НЧ „Г. С. Раковски – 1941“ с. Камен бряг парична награда
16 НЧ „Христо Ботев-1941“ с. Батово медал,

парична награда

17 НЧ „Димитър Минчев – 1896“ с. Паскалево парична награда
18 СУ „Никола Вапцаров“

Група за обичай

с. Карапелит

 

медал,

парична награда

19 Аврора Андреева с. Карапелит парична награда
20 Мила Андреева с. Карапелит парична награда
21 Христо Димитров – гайда с. Росеново парична награда
22 Йордан Господинов с. Малина парична награда
23 Преслава Галинова с. Малина парична награда
24 Дует Преслава Галинова и Мирослава Николаева с. Малина парична награда

 

 

ТРЕТА ЕСТРАДА

 

Участници Населено място Награда
1 НЧ „Георги Тодоров- 1940“

Певческа група

с. Владимирово парична награда
2 НЧ „Георги Тодоров- 1940“

Танцова група

с. Владимирово медал,

парична награда

3 НЧ „Светлина-1940“ с. Ловчанци медал,

парична награда

4 НЧ „Стефан Караджа – 1942“

Певческа група

с. Смолница медал,

парична награда

5 НЧ „Стефан Караджа – 1942“

Танцова група

с. Смолница парична награда
6 НЧ „Стефан Караджа – 1942“

Инструментално изпълнение

с. Смолница парична награда
7 НЧ „Свобода – 1940“ с. Стожер парична награда
8 НЧ „П. Р. Славейков – 1942“ с. Бранище парична награда
9 НЧ „Христо Ботев – 1941“

Певческа група

с. Козлодуйци парична награда
10 НЧ „Христо Ботев – 1941“

Танцова група

с. Козлодуйци парична награда
11 ПК „Калинка Вълчева“ гр. Добрич парична награда
12 НЧ „Васил Левски – 1959“ гр. Балчик парична награда
13 Иванка Карпова

НЧ „Васил Левски – 1959“

гр. Балчик парична награда
14 НЧ „Васил Левски – 1959“

Йорданка Златанова

гр. Балчик парична награда
15 НЧ „Никола Вапцаров – 1941“ с. Стефаново парична награда
16 НЧ „Искра – 1945“ с. Врачанци парична награда
17 НЧ „Ал. Гичев – 1907“ с. Василево парична награда
18 НЧ „Народен глас – 1940“ с. Вранино парична награда
19 НЧ „Йордан Йовков – 1941“ с. Пчелник парична награда
20 НЧ „Надежда – 1941“ с. Видно парична награда
21 НЧ „Йордан Йовков – 1941“ с. Камен парична награда
22 НЧ „Стефан Караджа – 1941“ с. Лясково парична награда
23 НЧ „Г. С. Раковски – 1920“ с. Златия парична награда
24 НЧ „Калиакра – 1955“

Група за обичаи

с. Могилище парична награда
25 НЧ „Калиакра – 1955“

Йови Христов

с. Могилище парична награда

 

ЧЕТВЪРТА ЕСТРАДА

Участници Населено място Награди
1 НЧ „д-р Йосиф Йосифов -1884“

Група за автентичен фолклор

с. Карапелит парична награда
2 Димитричка Радушева с. Карапелит парична награда
3 НЧ „Възраждане-1941”

Група за автентичен фолклор

с. Одринци парична награда
4 НЧ „Димитър Минчев -1896“

Женска певческа група

с. Паскалево парична награда
5 НЧ „Учител – 1906“

Мъжко трио

с. Слънчево парична награда
6 НЧ „Учител – 1906“

Певческа формация Синчец

с. Слънчево парична награда
7 НЧ „Просвета – 1905“

Певческа група „Тракийка“

гр. Аксаково парична награда
8 Вокална група за народно пеене „Содовици“ гр. Варна парична награда
9 Костадин Илиев гр. Варна парична награда
10 НЧ „Зора – 1894“

Фолклорна група „Добруджанка“

гр. Шабла медал,

парична награда

11 НЧ „Искра – 1923“

Група за автентичен фолклор

с. Челопечене парична награда
12 Клуб на пенсионера „Добруджански глас“- Женска фолклорна група гр. Добрич медал,

парична награда

13 Клуб на пенсионера „Добруджански глас“- Мъжка фолклорна група гр. Добрич парична награда
14 НЧ „Светлина – 1952“ с. Галата, Община Тетевен парична награда
15 Клуб на пенсионера „Здравец“ с. Плачи дол парична награда
16 НЧ „Йордан Йовков – 1941“ с. Котленци парична награда
17 Тодорка Василева с. Котленци парична награда
18 НЧ „Св.Св.Кирил и Методий  -1900“- Женска певческа група с. Ф. Дянково парична награда
19 Клуб за автентичен фолклор „Добруджанска магия“ с. Победа медал,

парична награда

20 Клуб на пенсионера „Добруджански глас“- Танцов състав гр. Добрич парична награда
21 Керанка Петрова гр. Добрич парична награда
22 Клуб на пенсионера „Златен клас“- Група за народни обичаи с. Челопечене медал,

парична награда

23 Инструментална група гр. Тетевен медал,

парична награда

24 Клуб за автентичен фолклор „Добруджанска магия“ – Инструментална група с. Победа парична награда
25 НЧ „Трудолюбие – 1884“

Милена Досева – разказвач

гр. Бяла, Област Русе парична награда

 

 

 

ПЕТА ЕСТРАДА

Участници Населено място Награди
1 НЧ „Захари Стоянов – 1940“

Певческа група

с. Овчарово парична награда
2 НЧ „Захари Стоянов – 1940“

Група за обичаи

с. Овчарово парична награда
3 Ангел Маринов – Инструментално изпълнение с. Овчарово парична награда
4 НЧ „Груди Филипов – 1940“ с. Божурово медал,

парична награда

5 Андон Петров – Инструментално изпълнение с. Божурово парична награда
6 НЧ „Светлина – 1941“ с. Ведрина медал,

парична награда

7 Гергана Димитрова –

Индивидуално изпълнение

с. Ведрина парична награда
8 НЧ „Просвета – 1941“ с. Свобода медал,

парична награда

9 НЧ „Христо Смирненски -1941“ с. Сенокос медал,

парична награда

10 Клуб на пенсионера „Здравец“ гр. Ген. Тошево парична награда
11 Пенка Йорданова гр. Ген. Тошево парична награда
12 Клуб на пенсионера“Надежда“ гр. Шабла парична награда
13 Клуб на пенсионера

Певческа група „Мария Грекова“

кв. Рилци парична награда
14 НЧ „Добри Чинтулов – 1941“ с. Славеево парична награда
15 Дружество Военно инвалиди и военно пострадали гр. Балчик парична награда
16 НЧ „Христо Ботев – 1940“ с.Полк. Минково парична награда
17 НЧ „Пробуда – 1939“  

Танцова група

кв. Рилци парична награда
18 НЧ „Пробуда – 1939“  

Група за обичаи

кв. Рилци медал,

парична награда

19 СУ „Св.Климент Охридски“ 

Трио Кавали

гр. Добрич парична награда
20 Стойка Георгиева гр. Балчик парична награда
21 Деница Михайлова гр. Добрич парична награда
22 Дует:Анна Богашева и Ралица Момчилова гр. Добрич парична награда
23 Дует:Златина и Виктория Дичеви гр. Белослав парична награда
24 Христинка Калчева с. Присово парична награда

 

Коментирай