На официална церемония кметът Нина Ставрева награди с плакети и грамоти отличените участници от XXII Национален фестивал на любителските театри с международно участие „Каварна 2019”.

От 2 до 8 юни градът  беше театрална столица и  приюти над 270 любители актьори, 22 театрални състава от цяла България.

„Тази година всички състави бяха много  добри . Беше трудно да отсеем най-доброто от най-доброто. Това говори, че с годините към този фестивал всички престъпват с една голяма отговорност, взискателност и показват, че към така нареченият любителски театър изискванията се увеличават. Това се показва и в работата. Каварна си остава най-силният  и най-категоричният фестивал на любителските театри“ – това заяви Крум Гергицов  член на журито.

Голямата награда на името на професор  Гочо Гочев се присъди на спектакъла „Българи от старо време” от Любен Каравелов, режисьор Александър Павлов Александров, сценограф Петя Демирова – СТК „Стоян Ангелов-Чингиза” при НЧ ”Пробуда-1896”, гр.Суворово

Галя ВЕЛЧЕВА

НОМИНАЦИИ И НАГРАДИ ОТ XXII НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА ЛЮБИТЕЛСКИТЕ ТЕАТРИ С МЕЖДУНАРОДНО УЧАСТИЕ

 „КАВАРНА 2019

  1. НАГРАДА ОТ СЪЮЗА НА НАРОДНИТЕ ЧИТАЛИЩА ЗА ВИСОКИ ТВОРЧЕСКИ ПОСТИЖЕНИЯ

1.„Господин  Балкански” от Георги Данаилов, режисьор Юлиян Куртев,сценограф Пламен Петров и Славчо Славчев – Театър „Каспичан” при НЧ”Пробуда-1928” гр.Каспичан

  1. „Зех та, Радке, зех та!”от Сава Доброплодни,реж.Кирил Ангелов,сценограф Лидия Къркеланова – Драматичен театър при НЧ „Напредък-1869”, гр.Горна Оряховица и НЧ”Съединение-1888” –Драганово
  2. „Бае Славе” –моноспектакъл по романа „Чамкория” от Милен Русков, реж. и сценограф Петър Рангелов – Театрална трупа”Христо Гърбов” при Сдружение „Камбана” гр.Трявна

 

  1. „Фейсбукът на Чудомир” по ракази на Чудомир, реж.Митко Рупов сценограф Камен Крумов – Драматичен театър при ПБНЧ ”Еленка и Кирил Д.Аврамови”, гр.Свищов, обл.Велико Търново

 

  1. ,,Вражалец” от Стл.Костов, реж.Сергей Константинов, Театрален състав при НЧ ”Георги Парцалев-1901”,гр.Левски

 

  1. НАГРАДА „ПРЕЛЕТНИ  ПТИЦИ”

СЕ ПРИСЪЖДА НА АСОЦИАЦИЯ „АПАЙ” – ГР. РИМ ЗА ИЗЛОЖБАТА ОЗАГЛАВЕНА „РОЗА – РИТЪМ И ПОЕЗИЯ  ОТ СЛЪНЧЕВА ИТАЛИЯ”.

 

  • НАГРАДИ ЗА МЛАДЕЖКА ЖЕНСКА РОЛЯ

 

III-ТА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА НА ДЖАНЕТ АЛИ ЗА РОЛЯТА Й НА „ДЪЩЕРЯТА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Таралеж” от Иван Радоев, режисьор Веселин Керемедчиев – Младежка формация за театър „Импулс” при НЧ ”Развитие-1869” гр. Разград

II-РА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА НА АНДЖЕЛИНА ЙОРДАНОВА  ЗА РОЛЯТА Й  НА „ЕЛЕНА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Кога любовта побеждава” по ап.чехов-младежки театър приятели-пАЗАРДЖИК

I-ВА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА НА БОЯНА НИКОВА ЗА РОЛИТЕ  Й  В МОНОСПЕКТАКЪЛА ,,Къси Чехови разкази” от А.П.Чехов, реж.Сия Папазова – ДЮТ”Златното ключе” при ЦПЛР-ОДК-Варна

 

  1. НАГРАДИ ЗА МЛАДЕЖКА МЪЖКА РОЛЯ

 

III-ТА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА НА НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „БАЩАТА”  ОТ СПЕКТАКЪЛА „Таралеж” от Иван Радоев, режисьор Веселин Керемедчиев – Младежка формация за театър „Импулс” при НЧ ”Развитие-1869” гр. Разград

 

II-РА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА  НА  СТЕФАН  МАРИНОВ ЗА  РОЛЯТА  МУ  НА  „ГРАФ ГРЕГОР  ЮЗЕКЕВИЧ”  ОТ  СПЕКТАКЪЛА  „Глупаци” от Нийл Саймън,реж.и сценография Станимир Карагьозов – „Талантино” при Военен  клуб, гр.Бургас

I-ВА НАГРАДА  СЕ ПРИСЪЖДА  НА  ГЕОРГИ  МАНЧЕВ  ЗА РОЛЯТА МУ  НА  „ГРИГОРИЙ  СМИРНОВ”  ОТ СПЕКТАКЪЛА  „Кога  любовта  побеждава?” по А.П.Чехов, реж.Александър Братоев – Младежки театър”Приятели” при Младежки Дом ,гр.Пазарджик

 

  1. НОМИНАЦИИ И НАГРАДИ В КАТЕГОРИЯ  ЖЕНСКА  РОЛЯ

 

НОМИНАЦИИ  ЖЕНСКА РОЛЯ

  1. ВЕСЕЛИНА СПАСОВАЗА РОЛЯТА Й НА „РАЙНА И БОНА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „ФЕЙСБУКЪТ НА ЧУДОМИР”, ГР.Свищов
  2. ДАНИЕЛА СТОИЛОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „КАКА СИЙКА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Фейсбукът на Чудомир”, ГР.СВИЩОВ
  3. ЕКАТЕРИНА ЛАЗАРОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „РЕБЕКА – ОТ СПЕКТАКЪЛА „ПРАХ ПРИ ПРАХТА”, гр.Своге

 

  1. БОРЯНА ЛАЗАРОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „ ЖЕНАТА”, – ОТ СПЕКТАКЪЛА „НЕ ВСЕКИ КРАДЕЦ Е МОШЕНИК”,ГР.СОФИЯ
  2. ЯНКА ГОСПОДИНОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „ЗЛАТА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ”, гр.Алфатар
  3. СТЕФКА МАНЪКОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „КЕКА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „РИБАРСКИ СВАДИ”, ГР.ДОЛНА ОРЯХОВИЦА

 

НАГРАДИ  ЖЕНСКА РОЛЯ

ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА БОРЯНА ЛАЗАРОВА  ЗА РОЛЯТА Й НА „ ЖЕНАТА” – ОТ СПЕКТАКЪЛА  „НЕ ВСЕКИ КРАДЕЦ Е МОШЕНИК” от  Дарио  Фо, реж.и сценограф Василка Йорданова – Арт сдружение „Арлекин” при НЧ”Св.Св.Кирил и Методий-1924” гр.София

 

III-ТА НАГРАДА ЗА ЖЕНСКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА ЯНКА ГОСПОДИНОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „ЗЛАТА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ”, от Добри Войников,реж.Петър Чапкънов – ТС при НЧ”Йордан Йовков-1894” ,гр.Алфатар

II-РА НАГРАДА ЗА ЖЕНСКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА ЕКАТЕРИНА ЛАЗАРОВА ЗА РОЛЯТА Й НА „РЕБЕКА – ОТ СПЕКТАКЪЛА „ПРАХ  ПРИ  ПРАХТА”, от Харолд Пинтър, реж.и сценограф Мариета Любенова – ЛТ ”Асорти”при НЧ”Градище-1907”, гр.Своге

 

I-ВА НАГРАДА ЗА ЖЕНСКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА ВЕСЕЛИНА СПАСОВАЗА РОЛЯТА  Й  НА „РАЙНА,БОНА” ОТ СПЕКТАКЪЛА „ФЕЙСБУКЪТ НА ЧУДОМИР”, по ракази  на Чудомир, реж.Митко Рупов сценограф Камен Крумов – Драматичен театър при ПБНЧ ”Еленка и Кирил Д.Аврамови”, гр.Свищов, обл.Велико Търново

 

  1. НОМИНАЦИИ И  НАГРАДИ В КАТЕГОРИЯ МЪЖКА РОЛЯ

 

НОМИНАЦИИ МЪЖКА РОЛЯ

 

  1. 1. ЗДРАВКО ЖЕЧЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ХАДЖИ ГЕНЧО” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Българи от старо време” ,гр.Суворово

 

  1. РАДОСЛАВ КОЛЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ГАНЬО БАЛКАНСКИ” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Господин Балкански” гр.Каспичан
  2. ДИМИТЪР АХЧИЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „КРАДЕЦ” ОТ СПЕКТАКЪЛА ,,Не всеки крадец  е  мошеник”  ,гр.София

 

  1. ДИМИТЪР ДИМИТРОВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ГУНЧО” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Има ли смисъл да утепваме мечка” ,

гр.Раднево

  1. МИРОСЛАВ РАЙКОВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ФОРТУНАТО”, ОТ СПЕКТАКЪЛА „Рибарски свади” ,гр.Долна Оряховица

 

  1. СЛАВЧО ПЕНЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „НИКОЛАЙ” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Зех та, Радке, зех та!” гр.Горна Оряховица и С.Драганово

7.РУМЕН СТОЯНОВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ПОП КРЪСТЮ” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Великденско вино”, гр.Карлово

 

НАГРАДА ЗА ПОДДЪРЖАЩА МЪЖКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА СЛАВЧО ПЕНЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „НИКОЛАЙ” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Зех та, Радке, зех та!” от Сава Доброплодни,реж.Кирил Ангелов,сценограф  Лидия  Къркеланова – Драматичен театър при НЧ „Напредък-1869”, гр.Горна Оряховица и НЧ”Съединение-1888” –Драганово

III-ТА НАГРАДА ЗА МЪЖКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА МИРОСЛАВ РАЙКОВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ФОРТУНАТО”, ОТ СПЕКТАКЪЛА „Рибарски свади” , от Карло Голдони, реж.и сценограф Стефка Петрова – Театрален състав”Вдъхновение” при НЧ”Христо Козлев-1883”, гр.Долна Оряховица

 

II-РА НАГРАДА ЗА МЪЖКА РОЛЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА  РАДОСЛАВ КОЛЕВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ГАНЬО БАЛКАНСКИ” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Господин  Балкански” , от Георги Данаилов, режисьор Юлиян Куртев,сценограф Пламен Петров и Славчо Славчев – Театър „Каспичан” при НЧ”Пробуда-1928” гр.Каспичан

 

I-ВА НАГРАДА ЗА МЪЖКА  РОЛЯ  СЕ ПРИСЪЖДА   НА РУМЕН СТОЯНОВ ЗА РОЛЯТА МУ НА „ПОП КРЪСТЮ” ОТ СПЕКТАКЪЛА „Великденско вино”, от Константин  Илиев, реж. Александър Дойнов, сценограф  Иван  Хаджийски – Читалищен  театър „Елена Снежина” при НЧ”Васил Левски-1861, гр.Карлово

 

 

 

 

  • НАГРАДА ЗА СЦЕНОГРАФИЯ

НАГРАДАТА ЗА СЦЕНОГРАФИЯ СЕ ПРИСЪЖДА НА СТЕФКА ПЕТРОВА ЗА СПЕКТАКЪЛА „Рибарски свади” от Карло Голдони – Театрален състав ”Вдъхновение” при НЧ”Христо Козлев-1883”, гр.Долна Оряховица

 

  • НАГРАДА ЗА РЕЖИСУРА

 

 НАГРАДАТА ЗА РЕЖИСУРА СЕ ПРИСЪЖДА НА Богдан    Петканин ЗА СПЕКТАКЪЛА „Милионерът”  от Йордан  Йовков- Театрален състав при Дом на енергетика при АЕЦ Козлодуй , гр.Козлодуй

 

 

  1. НАГРАДИ ЗА МЛАДЕЖКИ СПЕКТАКЪЛ

III-ТА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА НА СПЕКТАКЪЛА „Животът, макар и кратък” от Станислав Стратиев, реж.и сценограф Свилен Стоянов – Театрална формация „Феникс” при Сдружение „Феникс 2009”, гр.Варна

 

II-РА НАГРАДА „Кога  любовта  побеждава, по А.П.Чехов, реж.Александър Братоев – Младежки театър”Приятели” при Младежки Дом ,гр.Пазарджик

I-ВА НАГРАДА СЕ ПРИСЪЖДА НА СПЕКТАКЪЛА Inside Out Teen” драматизация по текстове на Мария Касимова-Моасе,Йоана Мирчева,Илияна Георгиева и Николай Паунов,сценична адаптация  Милена Видер,сценограф Розина Макавеева – Театрална работилница”Мариан Бачев и Академия Фюжън Арт”при НЧ”Николай Хайтов-1936” гр.София

 

  1. КАТЕГОРИЯ НАГРАДИ ЗА СПЕКТАКЪЛ

НОМИНАЦИИ ЗА СПЕКТАКЪЛ

1.„Българи от старо време” от Любен Каравелов, реж.Александър Павлов Александров, сценограф Петя Демирова – СТК „Стоян Ангелов-Чингиза” при НЧ”Пробуда-1896” ,гр.Суворово

 

2„Господин  Балкански” от Георги Данаилов, режисьор Юлиян Куртев,сценограф Пламен Петров и Славчо Славчев – Театър „Каспичан” при НЧ”Пробуда-1928” гр.Каспичан

3,,Не  всеки  крадец  е  мошеник” от  Дарио  Фо, реж.и сценограф Василка Йорданова – Арт сдружение „Арлекин” при НЧ”Св.Св.Кирил и Методий-1924” гр.София

 

4„Има ли смисъл да утепваме  мечка” от Панчо Панчев,режисьор Ивелин Керанов,сценограф Добринка Дойчева –

Общински  театър „Ангел  Колев”  при Общински център за култура”Нончо Воденичаров”,гр.Раднево

5„Зех та, Радке, зех та!”от Сава Доброплодни,реж.Кирил Ангелов,сценограф  Лидия  Къркеланова – Драматичен театър при НЧ „Напредък-1869”, гр.Горна Оряховица и НЧ”Съединение-1888” –Драганово

  1. „Милионерът” от Йордан Йовков, реж. Богдан  Петканин – Театрален състав при Дом на енергетика при АЕЦ Козлодуй , гр.Козлодуй

 

7.„Глупаци” от Нийл Саймън,реж.и сценография Станимир Карагьозов – „Талантино” при Военен  клуб, гр.Бургас

 

 

XI .НАГРАДА  НА  ПУБЛИКАТА  СЕ  ПРИСЪЖДА  НА  СПЕКТАКЪЛА „Глупаци” от Нийл Саймън,реж.и сценография Станимир Карагьозов – „Талантино” при Военен  клуб, гр.Бургас

НОМИНАЦИИ ЗА КАМЕРЕН СПЕКТАКЪЛ

1..„Бае Славе” –моноспектакъл по романа „Чамкория” от Милен Русков, реж. и сценограф Петър Рангелов – Театрална трупа”Христо Гърбов” при Сдружение „Камбана” гр.Трявна

2..„Великденско вино” от Константин  Илиев, реж. Александър Дойнов, сценограф  Иван  Хаджийски – Читалищен  театър „Елена Снежина” при НЧ”Васил Левски-1861, гр.Карлово

 

3.„В търсене на самия себе си, или Друг човек”от Пьотр Гладилин ,реж.и сценограф Петър Тосков – Общински театър при ДК”Енергетик”, гр.Гълъбово

 

XII. НАГРАДА  ЗА  КАМЕРЕН  СПЕКТАКЪЛ  СЕ  ПРИСЪЖДА  НА  СПЕКТАКЪЛА „В търсене на самия себе си, или Друг човек”от Пьотр Гладилин ,реж.и сценограф Петър Тосков – Общински театър при ДК”Енергетик”, гр.Гълъбово

 

XIII.НАГРАДА  ЗА СПЕКТАКЪЛ

III-ТА НАГРАДА „Има ли смисъл да утепваме  мечка” от Панчо Панчев,режисьор Ивелин Керанов,сценограф Добринка Дойчева –

Общински  театър „Ангел  Колев”  при Общински център за култура”Нончо Воденичаров”,гр.Раднево

 

II-РА НАГРАДА СЕ  ПРИСЪЖДА  НА СПЕКТАКЪЛА ,,Не  всеки  крадец  е  мошеник” от  Дарио  Фо, реж.и сценограф Василка Йорданова – Арт сдружение „Арлекин” при НЧ”Св.Св.Кирил и Методий-1924” гр.София

 

I-ВА НАГРАДА  СЕ  ПРИСЪЖДА  НА СПЕКТАКЪЛА „Милионерът”  от Йордан  Йовков, реж. Богдан  Петканин – Театрален състав при Дом на енергетика при АЕЦ Козлодуй , гр.Козлодуй

I

 ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА ИМЕТО НА ПРОФЕСОР  ГОЧО ГОЧЕВ СЕ ПРИСЪЖДА НА СПЕКТАКЪЛА „Българи от старо време” от Любен Каравелов, реж.Александър Павлов Александров, сценограф Петя Демирова – СТК „Стоян Ангелов-Чингиза” при НЧ”Пробуда-1896” ,гр.Суворово

  1. ДОБРУДЖАНЦИ
  2. ВИЖДАМ ТЕ КАТ – БЪЛГАРИЯ
  3. МУЗИКА ЗА ДУШАТА – ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПЕСНИ И МЕЛОДИИ
  4. БЪЛГАРИТЕ
  5. РИБОЛОВ
  6. ГЮВЕЧ
  7. БЪЛГАРИЯ-ТУРЦИЯ BULGARIA-TURCIA
  8. България – Китай 中国保加利
  9. ВСИЧКО НАКУП В PINTEREST

 

Коментирай